Eesti filmidel rekordarv vaatajaid
Uhked numbrid!

«Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused» peategelased Henry Kõrvits, Ago Anderson ja Mait Malmsten.

FOTO: Liisabet Valdoja

2018. aasta kulgeb Eesti filmidele kinos juubeliaasta vääriliselt. Nelja kuuga on Eesti filmid saanud kokku juba üle 357 000 vaataja.

Suurima panuse rekordtulemuse saamiseks  on  andnud kaks 100 000 vaataja piiri ületanud Eesti filmi –«Klassikokkutulek 2. Pulmad ja matused» 146 385 vaatajaga ja «Seltsimees laps» 106 324 vaatajaga. Lisaks on aasta algusest esilinastunud ja kinodes vaatajaid kogunud mängufilmid «Pilvede all. Neljas õde», «Rohelised kassid» ja «Portugal», dokumentaalfilmid «Rodeo», «Ahto. Unistuste jaht», «Enam kui elu», vähemuskaastootmises valminud film «Luik», lühifilmide kassett «Paha lugu» jt.

Mai alguses jõuab kinodesse Maria Avdjushko debüütmängufilm «Tuliliilia» ja EV 100 juubeliprogrammis valminud dokumentaalfilmide kassett «Juured».

Aasta teisel poolel jõuavad kinodesse täispikk nukuanimafilm «Morten lollide laeval», EV100 juubeliprogrammi mängufilmid «Võta või jäta», «Põrgu Jaan» ja «Eia jõulud Tondikakul» ning samuti juubeliprogrammi dokumentaalfilm «Tuulte tahutud maa». Lisaks on sügisel oodata lühimängufilmide kasseti «Värske veri» ja mitme dokumentaalfilmi esilinastusi.

Senine vaatajarekord pärineb 2015. aastast kui Eesti filmid kogusid terve aasta jooksul 350 635 vaatajat ning suurimad publikuhitid olid «1944», «Supilinna salaselts» ja «Vehkleja».

2016. aastal said Eesti filmid 347 036 vaatajat. Siis purustas vaatajarekordid «Klassikokkutulek» 189 037 vaatajaga ning vaatajate esikümnes oli ka «Päevad, mis ajasid segadusse».

Tagasi üles