See, et esiettekanne on Tallinna Kammerorkestriga Tallinnas, algselt esiettekandena mõeldud kontsert on King’s Place’is Londonis septembris, on salapäraste kokkusattumuste tulemus – see helitöö on pühendatud 1989. aastast Eestis ja mujalgi tegutsevale UBC-le (Uisge Beatha Club) ning selle on tellinud helde anonüümne erasponsor.
Viiuldaja ja režissöörina tõmbab Hugo Ticciati ligi kõikvõimalikke loovuse vorme: on see siis esietendus Carnegie Hallis, improvisatsioon koos munkadega Indias või innovaatiliste kavade koostamine O/Modernt festivali jaoks.
Kontserdi kavas on ka Carl Philipp Emanuel Bachi Sümfoonia Es-duur kahele oboele, kahele sarvele, keelpillidele ja basso continuo’le aastast 1757 ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfooniat nr 41 C-duur «Jupiter» ehk tema viimast sümfooniat.
Tallinna Kammerorkester on äratanud tähelepanu kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika; oluline osa on 20. ja 21. sajandi heliloojate loomingul, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. 1993. aastal Tõnu Kaljuste algatusel loodud Tallinna Kammerorkestri pühitses juubeliaastat uhke hooaja, Pidunädalate kontserdisarja ja juubeli puhul väljaantud esimesele vinüülplaadiga. Eesti Vabariigi muusikalise visiitkaardina andis orkester kontserte meie riigi 100. aastapäeva puhul eri paikades maailmas.
Tallinna Kammerorkestri juubelihooaja lõppkontserdi jätkuüritus on pidu jämmi ja elamuslikku valgusmängu lubavas atmosfääris ehk Tüür-remix. Mahedate helide eest vastutavad Tallinna Kammerorkestri muusikud, Tiit Kikas oma imetabase laserharfiga ning improvisatsioonidega. Oodatud on nii lõppkontserdi külalised, kui ka need, kel soovi hea muusika saatel puusa nõksutada.