Kanuti Gildi Saal korraldab Tartus minifestivali

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mart Kangro ja Juhan Ulfsak õpetavad, kuidas laibaga hakkama saada. Surnukeha mängib Eero Epner. Hetk lavastusest «Workshop».
Mart Kangro ja Juhan Ulfsak õpetavad, kuidas laibaga hakkama saada. Surnukeha mängib Eero Epner. Hetk lavastusest «Workshop». Foto: Veiko Tubin/Kanuti Gildi SAAL

Kaasaegsete etenduskunstide keskus Kanuti Gildi SAAL toob oma 17. hooaja parimad lavastused 10.-12. mail Tartusse Genialistide Klubisse ja Tartu Uude Teatrisse. 

Esimese etenduskunstnikuna astub 10. mail üles Tartus sündinud ja Amsterdamis maineka SNDO tantsukooli lõpetanud Maria Metsalu, kelle lavastus «Mademoiselle x» räägib meile loo naisest, kes olles elus on veendunud, et tegelikult on ta surnud. Selles reaalsuses on kõik võimalik ja lubatud. Läbi Mademoiselle x-i narratiivi, kes jõlgub zombina kuskil «vahepeal» nagu elav surnu, pannakse vaatluse alla etendaja motivatsioon ja seisund repetatiivsel sama etenduse ning materjali korduval esitamisel.

Maria Metsalu on loonud peamiselt soolotöid, mis on kantud püsivast huvist iseenda persooni tekitamise, enese mütologiseerimise ja mina-loome vastu. Tema uurimisprotsessi olulisteks tahkudeks on füüsilise ja virtuaalse tegelikkuse kõrvutamine, nende kokkuviimine ja erinevuste mõistmine koostoime, sotsiaalse vahetuse ja teisenemise seisukohast. Metsalu on mainitud lavastusega tuuritanud New Yorgis, Pariisis, Londonis, Helsingis ja sõidab Tartust edasi Kopenhaagenisse.

Maria Metsalu lavastuses «Mademoiselle x»
Maria Metsalu lavastuses «Mademoiselle x» Foto: Alan Proosa

11. ja 12. mail etendub kolme Eesti teatri suurkuju Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero 

Epneri lavastus «Workshop», mis viib vaatajad didaktilisele ja poeetilisele teekonnale. Laval on dramaturg, koreograaf ja näitleja – kes kõik mängides oma rolli, kuid ka pidevalt vahetades neid loovad peaaegu täiusliku mõttelise ja kehalise koreograafia sümbioosis ruumi, kus saab mõttega rännata.

Neljapäeval, 10. mail Tartu Uues Teatris kavas olnud Ruslan Stepanovi soololavastus «Невесомость» jääb kahjuks kunstniku vigastuse tõttu ära.

NB! Lisaks põhiprogrammile toimuvad ka vestlusringid kunstnikega, mida modereerivad Tartu Ülikooli noored teatriteadlased – Eline Selgis, Hanna Maria Salong ja Lisanna Annus

Kanuti Gildi SAALi hooaja lõpufestivali kava:

  • N 10.05 20:30 Maria Metsalu «Mademoiselle x» Tartu Genialistide Klubi
  • R 11.05 19:00 Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner «Workshop» Tartu Uus Teater
  • L 12.05 19:00 Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner «WorkshopTartu Uus Teater
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles