K, 6.12.2023

Eesti telesari «Pank» võitis rahvusvahelise konkursi

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Telesarja «Pank» võtted. «Sinna üles, sinna me läheme,» hüüab Jimmy (Reimo Sagor) pilku kõrgustesse tõstes. Tema kaisus Noor Naine (Anett Õun), taustal režissöör Juhan Ulfsak.
Telesarja «Pank» võtted. «Sinna üles, sinna me läheme,» hüüab Jimmy (Reimo Sagor) pilku kõrgustesse tõstes. Tema kaisus Noor Naine (Anett Õun), taustal režissöör Juhan Ulfsak. Foto: Sander Ilvest

Eelmisel nädalal Brnos toimunud telesarjade festivalil Ser!al K!ller osales valmiv Eesti telesari «Pank».

Võistlusprogrammi oli eelkonkursi põhjal valitud kuus seriaali, teiste seas «Pank».

Festivali lõppedes anti välja kaks preemiat, millest Special Mentioni auhind anti sügisel ERRis esilinastuvale sarjale «Pank». «Panga» produtsendi Paul Aguraiuja sõnul on tal erakordselt hea meel, et seriaal on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu. «Meie eesmärgiks oli teha lugu, mis kõneleks 1990ndate Eestist nii siinsele kui välismaisele publikule,» ütles Aguraiuja. «Mul on hea meel, et žürii, kuhu kuulusid teiste seas Suurbritannia Rahvusliku Filmikooli juht, Norra filmikooli direktor ning Berliini Filmi- ja Teleakadeemia juht, leidsid, et meie lugu on esiletõstmist väärt.»

Telesari «Pank» sai Brno festivalil žürii preemia
Telesari «Pank» sai Brno festivalil žürii preemia Foto: Promo

Lisaks võistlusprogrammile toimusid Brnos eriseansid verivärskete Taani, Norra, Saksamaa, Belgia jt seriaalidega, näidati ka Lars von Trieri 1994. aastal valminud sarja. Venemaa oli võistlusprogrammis esindatud nende suurseriaaliga «Gogol».

«Pank» esilinastub sügisel ERRis, selle teleõigused on juba ostnud ka Soome YLE. Sari valmib EV100 programmi raames ning selle suurrahastajaks on Eesti riik. Seriaali peasponsor on Olerex, kes on seadnud eesmärgiks toetada Eesti talentide ning lugude jõudmist välispubliku ette.

Telesarja «Pank» režissöörid on Jan-Erik Nõgisto, Rainer Sarnet, Juhan Ulfsak ja Marianne Kõrver, peaosades Sergo Vares, Evelin Võigemast, Gert Raudsep, Priit Võigemast, operaatorid Meelis Veeremets ja Ants Martin Vahur. Peaprodutsent on Paul Aguraiuja, tegevprodutsent Kaspar Kaljas, kunstnik Kairi Mändla, helilooja Sten Sheripov. Sarja stsenaristid on Eero Epner ja Tarmo Jüristo.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles