Roomas kõlas Arvo Pärdi looming

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Santa Sabina kirikus, mida peetakse vanimaks Rooma basiilikaks, kõlas 7. mail Arvo Pärdi helilooming. Tõnu Kaljuste juhatamisel esitasid Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester sellised pärle nagu «Aadama itk», «Cantus Benjamin Britteni mälestuseks», «Salve Regina» ja «Te Deum».

Arvo Pärdi autorikontserdiga tähistati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ning paavst Franciscuse ametisse nimetamise 5. aastapäeva. Kontserdil viibis ka helilooja Arvo Pärt.

Kontserdi idee sai alguse eelmise aasta novembris Vatikani apostlikus palees toimunud tseremoonial, kus paavst Franciscus andis Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia, mida on nimetatud ka Nobeli preemiaks teoloogia valdkonnas. Sellest tunnustusest ajendatuna algatati 7. mail toimunud kontsert.

Santa Sabina kirik ehitati 5. sajandil ja seda peetakse vanimaks Rooma basiilikaks, kus on säilinud sammastikuga ristkülikukujuline põhiplaan ja esialgne arhitektuurne stiil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles