N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Klaaspärlimäng toob suvel Tartusse suurejoonelise crossover programmi

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Klaaspärlimäng 2018
Klaaspärlimäng 2018 Foto: Plakat

12.–17. juulini Tartu Jaani kirikus toimuv Klaaspärlimäng üllatab sel aastal mitmete eriprojektidega. Kuulata saab nii Carmina Burana Carl Orffi-eelset algvarianti, renessanss- ja džässmuusika fusionining ajatut barkokk-klassikat tema originaalses toreduses.

Üheksa kontserdiga Klaaspärlimängu-nädal Tartus kujuneb rahvusvaheliste koosluste ja muusikastiilide mekaks. Näha-kuulda saab ka erilaadseid pille nagu inimesesuurune bass-balalaika ja vanamoodne haamerklaver.

Sel korral on festivalil palju «tagasi juurte juurde» minekut: kaheksast riigist pärit artistide seas esitavad mitmed nii Eesti kui Põhjamaade vanamuusikat. Osalejate seas on mitmeid Eesti oma ala tippe nagu klaverivirtuoos Age Juurikas, kitarritipp Jaak Sooäär jpt. Harva täiskoosseisus esinev Arsise kellade kooslus ning äsja muusikaorbiiti tõusnud Kristjan Kannukene on samuti festivali kavas.

Kunstnik Anna Litvinova euleb sel aastal välja erilaadse projektiga, milles ta maalib iga esinemise emotsiooni taiesele otse kontserdi ajal publiku ees. Maalidest moodustub näitus, mis avatakse 17. juulil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles