Tallinn Art Week 2018 kompab tehnoloogia ja inimlikkuse vahelist piiri

Tallinn Art Week "Katedraal tehnikale"

FOTO: TAW

10.-16. juunil 2018 toimub järjekorras juba kolmas Tallinn Art Week (TAW), mis võtab seekord fookusesse inimeste ja tehnoloogia keerukad suhtemustrid. Tänavuse festivali tähtsündmuseks on Noblessneri sadamasse kerkiv väljapanek «Katedraal tehnikale», kus teiste suurejooneliste projektide seas on võimalik näha kolme erilist kunstiprojekti.

Rahvusvahelist tuntust kogunud tehnoloogiafriigist kunstniku Timo Tootsi uus suurprojekt Memopol 3 pakub osalejatele personaliseeritud kogemust, mis on intrigeeriv ja halastamatult aus. Analüüsides külastaja mobiiltelefoni sisu, avanevad tehnoloogiakatedraalis tema silmad – üleelusuurusel ekraanil kuvatakse kõik, mida mobiiltelefon oma omaniku kohta teab, talletab ja edasi jagab.

Leedus sündinud ja kasvanud interaktiivse mixed-media installatsiooni ja performance’i kunstniku Ignas Pavliukeviciuse projekt Waterproof heart keskendub hallile alale inimese ja tehnoloogia vahel. Kuidas automatiseerimine ja digitaliseerimine kujundavad meie arusaama sellest, mis teeb kellestki või millestki inimese? Kas digitaalsed olendid on võimelised välja näitama empaatiat ja millal inimesed otsustavad, mida nad tunnevad digitaalsete olendite vastu?

Kaasaegse kunstiga tegelev kunstirühmitus Noolegrupp pakub oma installatsiooniga Endless Connections võimalust proovida alternatiivset viisi suhtlemiseks, mis ei vaja sõnu ega eelteadmisi. Omavalmistatud videosüntesaatorid ja helisüsteemid tõlgivad kasutajate tunded kujundite ja helide keelde, seadet paarikaupa kasutades on võimalik see omavaheline side sealsamas visualiseerida.

«Katedraal tehnikale» avamine toimub esmaspäeval, 11. juunil kell 17:30 Tallinna Laevatehases Noblessneris Allveelaeva 4, Tallinn. Näitus jääb avatuks 12.-16 juuni kell 12:00 - 19:00.  Sündmust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades ca 2000 teost enam kui 200 erinevalt kunstnikult.

Tagasi üles