K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: Buratino jõuab rahvusooperisse

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Buratino
Buratino Foto: Rahvusooper Estonia

Rahvusooperis Estonia jõuab 26. mail vaatajate ette Olav Ehala armastatud lastemuusikal «Buratino», mille lavastaja on Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater). Lastele tuntud laulude tekstid on loonud Juhan Viiding ning säravat vaatemängu pakuvad moelooja Triinu Pungitsa silmapaistvad kostüümid ja lavakujundus.

Ühel päeval saab vana leierkastimees papa Carlo kingituseks pealtnäha tavalise puuhalu. Kui ta sellest aga endale nuku voolib, ärkab too ellu. Papa Carlo paneb talle nimeks Buratino ja müüb maha oma kuue, et poisi koolisaatmiseks raha hankida. Veidi üleannetu, kuid hea südamega Buratino satub kooli asemel seiklustesse, mis viivad teda läbi Lollidemaa, üle Imede põllu, konnatiigi ja läbi kõrtsi. Teel kohtab ta nukuteatri hirmuäratavat direktorit Carabas Barabasi, kass Basiliot ja rebast Alice’i, röövleid ja politseikoeri. Kilpkonnatädi Tortila annab talle kuldvõtmekese, mis avab Carlo kambris salaukse… Sõprade Malvina, Pierrot’ ja Artemoni abiga takistab ta Carabas Barabasi kuldvõtmekest enda kätte saamast ning päästab nukuteatri nukud. Estonia laval ärkavad ellu lustakad tegelased ja kõlavad Olav Ehala armastatud laulud.

Olav Ehala muusikalo maailmaesietendus toimus 1975. aastal Riia Noorsooteatris, esietendus Eestis 19. veebruaril 1978 Eesti Riiklikus Noorsooteatris.

Lavastusmeeskond

  • Dirigendid: Kaspar Mänd, Lauri Sirp, Andres Kaljuste
  • Laulutekstid: Juhan Viiding
  • Libreto: Andres Dvinjaninovi dramatiseering Carlo Collodi «Pinocchio» ja Aleksei Tolstoi jutustuse «Kuldvõtmeke» ainetel
  • Lavastaja: Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater)
  • Kunstnik: Triinu Pungits
  • Valguskunstnik: Rasmus Rembel
  • Koreograafid: Kristin Murula, Villiko Kruuse
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles