Viljandi Folk festival avalikustas kogu tänavuse põhiprogrammi koos kellaaegadega

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi Pärimusmuusika festivali publik.
Viljandi Pärimusmuusika festivali publik. Foto: Viljandi pärimusmuusika festival

XXVI Viljandi pärimusmuusika festival toimub 26.–29. juulil 2018, Viljandi lossivaremetes ja nende ümbruses. Alates tänasest on võimalik tutvuda selle kontsertprogrammiga päevade, kellaaegade ja lavade järgi.

https://www.viljandifolk.ee/artistid-programm/poehiprogramm/neljapaev

Festivali programmipealik Tarmo Noormaa ütles, et kava on seekord uuenduslik ülesehituse poolest: «Sel aastal on programm lavadel tihedam ja kontserte rohkem, et pakkuda festivalikülastajale veelgi mitmekesisemat ja põnevamat muusikaelamust! Põhiprogrammis on seekord üks lava vähem ja neliteist kontserti rohkem kui mullu – neli päeva, seitse lava ja 74 kontserti!»

Käigus on 7 lava: A le Coq Kirsimäe lava, Telia Kaevumäe lava, Kultrahoov, Lastelava, TÜ VKA Noortelava (tuletõrjehoovis), Pärimusmuusika Ait ja Jaani kirik. «Kuna kava pikkus ei saa ületada 60 minutit, on ka esinejatel väljakutse koostada kontsenteeritud kava, millega saab edasi antud kõik, mis igale esinejale tähtis on. Erandiks on ööklubi Kultrahoovis ja tantsumaja Aidas, mis kestavad pikemalt, et saaks ikka sajaga end lahti tantsida. Eriliselt hea meel on selle üle, et esmakordselt lisandus põhiprogrammi lastelava,» lisas Noormaa.

Tänasest saab osta ka kõikidele kontsertidele üksikpileteid. Piletimüügipealik Anu Rannu peab säärast olukorda unikaalseks: «selline võimalus osta festivalile passide kõrval üksikpileteid, on nii maailmas kui Eestis üsna ainulaadne ja meie külastajad on sellega juba harjunud. Eriti hea on see kohalikule elanikule, sest neil on suurepärane võimalus külastada koju kohale tulnud maailma tasemel esinejate kontserte.»

Rannu lisas, et kuigi passe veel natuke jagub, siis huvilistel tasub kiirustada. «Festivali passid on kohe-kohe otsas, aga päevapasse veel jagub. Lisakogus noortepasse tuleb müügile juuni keskel, hoidke silmad-kõrvad lahti!»

«See on meie jaoks igal aastal väga oluline hetk, kui müüki lähevad üksikpiletid, sest see tähendab, et programm on nüüd lõplikult kinnitatud. Avalikustame seda alati õhinaga ja usus, et suudame taas oma publikult rõõmsalt üllatada ja liigutada,” kommenteeris festivali pealik Ando Kiviberg ja jätkas uhkusega tiimi tunnustamisega:  “See imeline meeskond on tõeline dream-team. Nende inimeste abiga saabki sündida maailma parim festival. Programm on taaskord lihtsalt imeline ning Läänemere piirkonna suurim pärimusmuusikapidu saab olema sajaga parim!»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles