iDeal kampaania

Täna avaneb EKA FOTO uus vitriingalerii

EKA FOTO avab uue vitriingalerii.

FOTO: EKA

EKA FOTO uus vitriingalerii avaneb esmaspäeval, 4. juunil algusega kell 14 performance'i ning Vít Havráneki näitusega «Display Case: Enjoy the Mirror». Galerii on kinnitatud Lembitu 10 maja külge. 

Näitus «Display Case: Enjoy the Mirror» tegeleb varasest Keskajast pärit reflexio (lad. k.) mõistega, mis viitab mehhaanilise takistusega kohtuva keha tagasipõrkumisele. Peegeldumise metafoor on siin kasutatud nii fotograafiale viitavas tähenduses kui psühhoanalüütilises Jaques Lacani «peegelfaasi» tähenduses, mille jooksul laps moodustab enese isiksuse ja eraldub maailmast kui tervikust (Gestalt).

Vít Havranek on Prahas elav kunstiteoreetik ja kuraator. Alates 2002. aastast juhib ta kaasaegse kunsti initsiatiivi tranzit (www.tranzit.org). Ta on töötanud kuraatorina Praha Linnagaleriis (Municipal Gallery, Prague) ning Praha Rahvusgaleriis (National Gallery in Prague).Havránek on Praha Rakenduskunsti Akadeemias kaasaegse kunsti lektor ning on muuhulgas Manifesta 8 ning 2013. aaasta Jakarta biennaali kaaskuraator. Vít Havranek on Prahas 1999. aastal asutatud grupi Pas üks asutajaliikmeid. Grupp loodi uusi publiku ja kunsti vahelise suhtluse mudeleid kasutava sündmuste organiseerimis- ja produktsiooniüksusena. Üks grupi Pas esimesi projekte oli vitriingaleriide installeerimine erinevatesse Tšehhi Vabariigi linnadesse (2000). Need vitriingaleriid olid toodetud 1980. aastatest pärit sotsialismiaegsete poliitilise propaganda levitamiseks kasutatud vitriingaleriide eeskujul.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles