Neljapäeval esitletakse uut filmikassetti

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Filmikassetil «Libertas» teeb kaasa ka muusik Hendrik Sal-Saller, kellele see on esimene suurem filmiroll.
Filmikassetil «Libertas» teeb kaasa ka muusik Hendrik Sal-Saller, kellele see on esimene suurem filmiroll. Foto: Kaader filmist

Sel neljapäeval jõuab esmakordselt vaatajate ette filmikassett «Libertas» lavakunstikooli 27. lennu noorte näitlejate tour de force.

Markus Habakukk, Ott Raidmets, Saara Nüganen, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel, Jürgen Gansen ja Karl Koppelmaa mängivad peaosi viies lühimängufilmis, milles otsitakse juuri, identiteeti või lihtsalt vabadust, jõudes lõpuks tõdemuseni, et kõigel on oma hind.

Filmide autoriteks on tunnustatud režissöörid Vladimir Kott (Venemaa), Vano Burduli (Gruusia), Anna Fentšenko (Venemaa), Artemio Benki (Prantsusmaa) ja Andres Puustusmaa (Eesti).

Kassett on välja kasvanud aastaid lavakunstikooli õppekavva kuulunud filmi- ja teletöö tundidest ning selle eesmärk on anda omandatule professionaalsel tasemel praktiline väljund.

«Mul on väga hea meel, et see töö on vilja kandnud, sest selle kasseti ja meie noorte näitlejate vastu on juba huvi tuntud ka välismaalt,» ütles üks idee autoritest Andres Puustusmaa.

Filmid on üles võetud 2016. aastal minimaalse eelarvega. Nüüdseks on toonastest tudengitest saanud juba professionaalsed näitlejad. Kaasa teeb ka hulk külalisi, sealhulgas muusik Hendrik Sal-Saller, kellele see on esimene suurem filmiroll.

Kasseti on tootnud stuudo Leo Production ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool.

Esilinastus on neljapäeval, 7. juunil Tallinnas Artise kinos. Alates reedest saab seda lisaks Artisele näha ka Tallinna kino Kosmos ja Tartu kinokeskuse Cinamon ekraanil.

Treilerit vaata siit:

Tagasi üles