Aga varem ei olnud oma lähedastele nii lihtne sõnumit edastada. 20. sajandi esimeses pooles ei olnud kommunikatsioonivahendeid nii palju kui tänasel päeval. Sellest hoolimata oli inimestel vaja saata oma lähedastele sõnum, isegi kui nad ei teadnud alati, kas teade kohale jõuab. Täpselt nii talitas Eesti lennuväe major Aleksander Braun 26. juulil 1941, kui heitis vaguniaknast välja kirja. Vagun oli teel Kirovi oblasti vangilaagrisse. Paberitükil olid järgmised read:
„Meid saadetakse vist Venemaale. Olen Antsuga juba märtsist saadik koos. Kohut ei ole olnud. Tervis, meeleolu hea. Üldse läheb praegu umbes 2000 vangi – kuhu, ei tea. Linda ja Meetsi katsugu maale tulla või minna. Mart mingu metsa heinale – saate aru! Mõistke õieti!
Kõik mu varandus, mis mul on või uuesti saab olema, jääb Meetsile, Lindale ja Liisile võrdselt. Ärge muretsege, kõik on korras. Saage hästi läbi. Mart mingu metsa heinale, see ei kesta kaua. Tervisi ja kõike hääd, Aleks.
Viige see kiri tingimata Lindale, tema ei tea, kus ma olen.
Kirjutan Aleksander Mardi p. Braun.
26. juulil 1941, ešelonis“
See kiri jõudis Aleksandri abikaasa, tütre ja vennani. Aleksander oli kirja trellitatud vaguniaknast välja visanud lootusega, et see jõuab pärale, ja nii läkski. Kirja ümber oli teine paber, millele ta oli kirjutanud:
„Leidja, ava! Vesivärava 36–14, Tallinn, Linda Braun. Palun saatke selle järgi Braun, Kasevälja, Vaimastrok, Pedja“