Avangard Galerii esitleb ArtVilniuse messil kaheosalist väljapanekut, mis ühest küljest heidab pilgu nõukogude perioodil taunitud kaasaegsele kunstile (Leonhard Lapin, Raul Meel), teisalt jälle vabast ühiskonnast sündinud ühiskonnakriitilisele kunstile (Peeter Allik, Andrus Joonas), mida ei kammitsenud enam käsud, keelud ja tabud.
Galerii Positiiv võtab messist osa Eve Kiileri, Vivian Ainsalu ja Meeli Laidvee fotokunsti teostega. Kiiler uurib linnakeskkondi Tallinnas ja teistes Balti linnades, Ainsalu leiab inspiratsiooni Eesti melanhoolsest loodusest ja müütilistest olenditest ning Laidvee huvitub inimkehast ja selle kaudu lugude rääkimisest.
Foku osaleb ArtVilnius messil Eesti kunstniku Laura Kuuse projektiga. Kuusk on õppinud semiootikat ja fotokunsti ning oma loomingu kaudu uurib ta standardiseerimise ja ratsionaliseerimise protsesse ühiskonnas. Oma viimastes töödes uurib ta kopeerimiskultuuri, millest me kõik paratamatult osaleme ning mis toodab ühesugusust.
Haus galerii esitleb sellel aastal Maarit Murka maale seeriatest «Kontekstiväline» ja «Meeleruum» ning tema uut graafikaseeriat «Tere tulemast». Maarit Murka on enim tuntud kui fotorealistlik maalikunstnik, kuid seekordses väljapanekus astub ta sammukese tagasi ning toob välja loomisprotsessi osa, mida tavaliselt ei eksponeerita.
NOAR osaleb kaheosalise väljapanekuga, millest ühe osa moodustavad 2017. aastal Balti Noore Kunstniku preemia võitnud graafika ja skulptuuri valdkonnas tegutseva Katrīna Čemme teosed. Teise osa väljapanekust moodustavad «MyEstonia?» võistlusele esitatud parimad teosed. «MyEstonia?» kuulub Eesti sajanda sünniaastapäeva programmi ning pakub võimalust näha riiki läbi välismaalaste silmade. Lisaks esitleb NOAR messil müstilise tänavakunstniku Edward von Lõnguse Euroopas ringi rändavat «(Re)start Reality» projekti.