Suri tuntud Vene filmirežissöör  

Režissöör Stanislav Govoruhhini filmi «Imelise ajastu lõpp» esilinastus kinos Kosmos IMAX FOTO: Viktor Burkivski

FOTO: Viktor Burkivski

Pärast pikaajalist haigust suri 82 aasta vanuselt Vene filmirežissöör Stanislav Govoruhhin.

Stanislav Govoruhhini loomingu hulka kuuluvad sellises populaarsed filmid nagu «Vertikaal» («Вертикаль», 1967), «Kohtumis¬paika ei tohi muuta» («Место встречи изменить нельзя», 1979), «Kapten Granti otsinguil» («В поисках капи¬тана Гранта», 1986) või «Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni seiklused» («При¬ключения Тома Сойера и Гекльберри Финна», 1982).

Filmi «Imelise ajastu lõpp» («Конец прекрасной эпохи», 2015) pidas Govruhhin oma loomingu tipuks. «Otsustasin, et ei lavasta enam ühtegi filmi, sest paremaks see enam minna ei saa,» teatas Govoruhhin läinud aasta augustis.

Film põhineb Sergei Dovlatovi jutustusel ning on osaliselt filmitud Eestis, kus Dovlatov 1970ndatel mõnda aega ajalehe Sovetskaja Estonija juures töötas.

Mustvalges filmis mängib väiksemaid osi ka mitu eesti näitlejat, sh Lembit Ulfsak, Tõnu Kark, Elina Pähklimägi, Kärt Tammjärv ja Kristo Viiding. Film on üles võetud Tallinna vanalinna tänavail, Salme kultuurikeskuses, endises kaupluses Minsk, ka Haapsalus ja Kose-Uuemõisas. Suurem osa sisevõtteid on tehtud aga Mosfilmi stuudio paviljonis.

Tagasi üles