Sulev Keeduse uue mängufilmi rahvusvaheline esilinastus toimub Shanghai filmifestivalil

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Filmimees Sulev Keedus.
Filmimees Sulev Keedus. Foto: Mihkel Maripuu

Sulev Keeduse mängufilm «Mehetapja / Süütu / Vari» on valitud 16. juunil algava Shanghai rahvusvahelise filmifestivali (SIFF) programmi «The Belt and Road Film Week». Shanghai filmifestival loodi 1993.aastal ja kuulub nn A-klassi festivalide hulka. 

Filmi esilinastus Eestis toimus Pimedate Ööde Filmifestivali rahvusvahelises võistlusprogrammis ning Erik Põllumaa ja Ivar Taim võitsid parima operaatoritöö ja Martynas Bialobžeskis parima muusika auhinna.

Režissöör Sulev Keeduse viies täispikk mängufilm «Mehetapja / Süütu / Vari» koosneb kolmest novellist, kus eri ajastutel toimuvates lugudes kehastab Rea Lest kolme peaosalist - Maarat, Elinat ja Luna Leed, kelle elu panevad paika vastavalt iidsed traditsioonid ning kombestik, karm riigikord ja võimude valvas pilk ning ohjeldamatu vabadus ja sellest tulenev tühjusetunne.

Film valmis Eesti-Leedu koostööna, tootjateks F-Seitse ja Era Film.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Leedu Filmikeskus, Ida-Virumaa Filmifond.

Märksõnad

Tagasi üles