L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suur galerii: Hiiumaal jätkub Sõru džässifestival

BNS
Facebook
Comments

Hiiumaal neljapäeval alanud festival «Sõru jazz» kestab pühapäevani – sedapuhku peetakse üritust juba 11. korda.

Neljapäeval, festivali avaõhtul toimus Orjaku sadamas Andre Maakeri soolokontsert «Laulupidu kitarrile» ning seejärel astus üles Monday Quartet koosseisus vokalist Marianne Leibur, kitarrist Anna Regina Kalk, bassist Ara Yaralyan ja Siim Aimla saksofonidel, flöödil ning, vibrafonil.

Festivali teine päev üllatas ja rõõmustas majatäit publikut ootamatustega. Sõru sadama paadikuuris astusid koos lavale isa ja poeg – Raivo Tafenau saksofonil ja Ramuel Tafenau löökriistadel. Lakoonilisel duoformaadis kontserdil pandi end proovile keeruka repertuaariga.

Ansambel Elletuse, mille solistid on Liisi Koikson ja Liina Saar, ühendab rahvalaulu tänase kõlapildi, džässi, maailmarütmide ja värskete värvidega. Bändis musitseerivad Paul Daniel kitarril, Joel-Rasmus Remmel klahvpillidel, Peedu Kass bassil, Ramuel Tafenau trummidel ja Alexandra Kremenetski löökriistadel ja marimbal.

Järmisena sai kuulata bluusi Sawmill Roots Orchestra esituses. Eelmise aasta veebruaris esimese kontserdi andnud ning tänavu oma debüütplaati esitlenud kvarteti koosseisu kuuluvad klarnetist Aveli Paide, trompetist Aigor Post, trummar Raul Terep ja slaidkitarrist Andres Roots.

Vanameister Tõnu Naissoo koos Hammond Trioga tõestas festivali korraldajate sõnul taaskord, et aastatepikkune kogemus räägib enda eest – rahvusvahelise haardega muusik rõõmustas publikut maailmaklassi esinemisega.

Õhtu kulmineerus Kristi Raiase tribuudiga Etta Jamesile – veel vähe tuntud lauljanna lõi publiku pahviks oma hääle ja lavasarmiga. Õhtujuhi Siim Aimla koordineerimisel lõppes kontsert ootamatu ühismusitseerimisega – Kristi Raiasega liitusid laval viimasteks lugudeks kõik päeva jooksul esinenud džässmuusikud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles