N, 30.11.2023

Animafilm «Teofrastus» otsib toetust järeltöötluseks  

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nukufilmi valmim palstiliinitehnikas animafilm”Teofrastus” FOTO: Kaader Filmist
Nukufilmi valmim palstiliinitehnikas animafilm”Teofrastus” FOTO: Kaader Filmist Foto: Kaader filmist

Lühianimafilmi «Teofrastus» valmimine Nukufilmi stuudios on jõudnud tähtsa teetähiseni – seitse kuud kestnud võtteperiood sai 1. juunil läbi. Selle plastiliini-tehnikas filmi ülesvõtmine oli mahukas ja keeruline töö, mis vajas paljude inimeste pühendumist, usku ja entusiasmi. Kuid ees on veel kogu järeltöötluse etapp.

Filmi on toetanud Eesti Kultuurikapital ja Eesti Filmi Instituut, aga nendest toetustest ei piisa filmi helindamiseks. Seetõttu on «Teofrastuse»  autorid algatanud Hooandja kampaania, et filmi teostumine ei jääks seisma ja see oleks võimalik välja tuua juba sel sügisel, nii nagu plaanitud.

Filmi helindusega hakkab tegelema andekas helirežissöör ja muusik Ekke Västrik. Filmi muusikat teeb Mari Jürjens, kes kirjutab Astrid Reinla luuletuse «Kasside mälestuseks» sõnadele filmi tunnuslaulu. Hoogu selle olulise töö jaoks saab anda siin: https://www.hooandja.ee/projekt/animafilmi-teofrastus-helindamine

«Teofrastus» on animeeritud lühifilm Astrid Reinla samanimelise raamatu põhjal. See on lugu kassist, kes otsib kohta, mida saaks nimetada koduks. Tegevus toimub 1980ndate Eestis. Filmis kasutatavat nukufilmi tehnikat võib nimetada plastiliini-realismiks - kogu filmi maailm ja nukud on plastiliinist, käsitsi valmistatud ning võimalikult realistlikud. Filmi dekoratsioonide ja nukkude valmistamiseks kulus kokku 80 kilo plastiliini. Kunstnik-lavastaja Pärtel Tall ja suur Nukufilmi nukutegijate ja dekoratsioonimeistrite meeskond lõid terve realistliku plastiliinist maailma, mis koosneb Peedu rongijaamast, ajastutruust rongist, Mustamäe linnaosast ja nostalgilisest maakodust.

Filmi režissöör ja stsenarist on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, operaator Ragnar Neljandi ja pea-animaator Olga Stalev (end. Bulgakova). Filmi valmimise protsessiga saab lähemalt tutvuda Teofrastuse ametlikus Facebook’i blogis - www.facebook.com/teofrastusfilm

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles