Peeter Sauter esitleb uut raamatut

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Peeter Sauter.

FOTO: Marianne Loorents

Peeter Sauter esitleb 19. juunil Tallinas Viru Keskuse Rahva Raamatus algusega kell 18 oma uut raamatut «Kodusõdur». Autoriga vestleb Urmas Vadi.

«Kodusõdur» on mõtteliseks jätkuks eelmistele raamatutele sarnases formaadis, temaatikas ja mahus. Läbi konkreetsete detailide lahti kirjutatud tekst põlvkonna rähklemistest – uus peatükk ajastupanoraami joonistavast pikast tsüklist. Esimene neist, «Märkmeid vaeste kirjanike majast», nomineeriti Kulka aastapreemiale.

Suuresti on tekstid omaeluloolised, aga jutustatakse ümber ka elu raputavaid seigakesi lähikondsete elust, taustaks ajastu ja selle muutumised. Fantaasia põimub dokumentalistikaga. Sedapidi on tekst suguluses Mats Traadi «Harala elulugudega» ja Kaur Riismaa teosega «Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd». Maailmakirjandusest on teatud sarnasust Charles Bukowski värssidega, mida autor on pisut tõlkinud. Keelekasutus rõhutatult argine, viitab elulähedusele. Grotesk seguneb absurditaju ja traagikaga, aga üldine toon on siiski kerge ja elurõõmus.

Tagasi üles