Kultuurisoovitused

Kus saab Eestis suvel ooperit?

«Carmeni» finaal Shanghai ooperiteatri lavastuses.

FOTO: Shanghai ooperiteater

Umbes sajandivahetusest alates on Eestis kujunenud nii, et suurem osa ooperietendusi antakse sügisel, talvel ja kevadel meie kahes kutselises ooperimajas. Ent nii külalistruppide kui ka repertuaari osas pakuvad sellele tänuväärset vaheldust ja lisa festivale ning vabaõhuüritusi tihkelt täis topitud suvekuud. Nii ka tänavu.

Tellijale Tellijale

Kohalik ooperi- ja oratooriumisuvi sai korraliku avalöögi juba juuni esimeses pooles, kui toimus kolm ajaloolist sündmust: Nargenfestivali korraldatud Rudolf Tobiase oratooriumi «Joonas» eestikeelse originaalversiooni esmaettekanded Eestis, uue ooperistuudio Opera Veto etendused Ermanno Wolf-Ferrari lühiooperiga «Susanna saladus» ning Leedu Rahvusooperi gastroll Estonia teatris Giuseppe Verdi «Don Carlosega».

Nüüd aga kõigest eelseisvast ajalises järjekorras. Suure-Jaani muusikafestivali raames etendub täna, 20. juuni õhtul Olustvere lossis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio esituses Giovanni Battista Pergolesi koomiline lühiooper «Teenijanna-käskijanna». Teose on film noir'i võtmes lavastanud Jan Teevet, osades Grete Oolberg ja Raiko Raalik.

Tagasi üles