Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2018/06/21/7913891t1hd374.jpg)
Okupatsioonide muuseumi uue püsinäituse taastamise korrus käsitleb laulva revolutsiooni ja taasiseseisvumise perioodi, alates 1987. aasta fosforiidisõjast kuni Eesti Euroopa Liitu astumisega 2004. aastal. Tegemist on teemaruumiga, kus rõhutatakse ennenägematute rahvaliikumiste rolli iseseisvuse taastamisel. Ekspositsioon vaatleb vabanemiseprotsessi rohujuure tasandilt, küsides, kuidas tavalistest inimestest said mõne aasta jooksul pühendunud vabadusvõitlejad. Mida tähendas 'vabadus' muinsuskaitsjate, tudengite, rahvarindelaste, kodanike komiteede aktivistide, linnainimeste, maainimeste, interrindelaste ja paljude teiste jaoks? Mis tundega elati neid sündmusi läbi, kuidas neid mõtestati, kuivõrd vastas saavutatu ootustele?
Iseseisvuse taastamisele keskenduva teemaruumi kuraator Aro Velmet selgitas Kuku raadios, kuidas ta käsitleb seda etappi muuseumi uuel püsinäitusel ning millised on need lood, mida näitusel räägitakse.