K, 31.05.2023

NOËP. XXI sajandi muusik

Margus Haav
, reporter
Facebook Twitter
Comments 1
Ühemehebänd NOËP ehk Andres Kõpper. 
Ühemehebänd NOËP ehk Andres Kõpper. Foto: Maris Savik

NOËP on viimaste aastate Eesti muusikamaailma üks paljutõotavamaid artiste, keda tuntakse ja teatakse nii kodumaal kui ka mujal maailmas. Tema singlite kuulamiskorrad ületavad sageli miljoni maagilist piiri. Tänavu märtsis andis ta välja oma esimese EP «Heads In The Clouds».

Andres Kõpper
Sündinud 22. märtsil 1990
Kõpper oli Eesti ansambli Tenfold Rabbit solist, pärast selle lagunemist 2015. aastal alustas uut muusikaprojekti NOËP. Esimene singel «Move» ilmus Youtube’i 22. märtsil 2015, järgmine singel «Game» 4. juunil 2015. 2016. aasta hittlugu «Rooftop» on kogunud Youtube’is üle 1,1 miljoni vaatamise.
Filmid ja sarjad
Kõpper lavastas filmi «Vasaku jala reede» ning tegeles telesarjade «Nurjatud tüdrukud» ja «Restart» režiiga.

NOËP on Andres Kõpperi (28) ühemehebänd. Kõpper sai laiemalt tuntuks nüüdseks lagunenud kollektiivi Tenfold Rabbit koosseisus, kuid muusika juurde jõudis ta filmimaailma kaudu. Kõpper on õppinud muusikakoolis klaverit ja akordioni. Kevadel andis NOËP kontserte üle-eestilise noorte sümfooniaorkestriga. See mitmekülgne mees on suisa XXI sajandi muusiku õpikunäide: ta on moodsas virtuaalmaailmas oma kuulajaskonda suurendanud nii sotsiaalmeedia kui voogedastuskanalite abil.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles