L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERMis tutvustatakse mustlaskultuuri

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Annika Haasi raamat «Meie, mustlased».
Annika Haasi raamat «Meie, mustlased». Foto: Annika Haas

Sel reedel, 29. juunil astuvad Eesti Rahva Muuseumis rahvusvahelisel mustlaskultuuri festivalil «Romanõ tšergen» üles esinejad Peterburist, Riiast, Kiievist, Tallinnast ja Tartust. Festivalil esitleb Annika Haas ka oma uut raamatut «Meie, mustlased», mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

«Festivali pealkiri «Romanõ tšergen» ehk «Mustlastähte püüdmas» võtab hästi kokku meie soovi tutvustada laiemalt romade unikaalset esinemiskultuuri ning aidata kaasa selle rahvakillu kultuuripärandi säilimisele,» ütles festivali peakorraldaja Svetlana Zaikova.

Festival saab avalöögi kl 17.30 Tartu raekoja platsilt ERMi kulgeva rongkäiguga. Kell 18 esitleb ERMi sillal fotokunstnik Annika Haas EV100 kunstiprogrammi raames valminud dokumentaalfoto raamatut «Meie, mustlased». Õhtul kuuleb mustlastantsude- ja laulude kontsert Hurda saalis. Kogu programm on tasuta.

29. juunist 1. juulini Tartus ja Pärnus toimuval mustlasfestivalil astuvad lisaks Maljarkale üles ka Airoso (juh Lehti Kostabi), Romaška (juh Pille Priks) ning Showteater Jagory Eestist. Välismaalt osalevad säravad artistid Natalja Kulišenko Tantsukoolist Dance Hayat (Kiiev), Olga Smirnova mustlasteatrist Šatritsa (Peterburi) ja Larisa Janina juhendatavast tantsuklubist Tanza Asfar (Riia).

Mustlastants
Mustlastants Foto: Erakogu
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles