Võrumaal algab metsik filmifestival  

FUFF, soome-ugri filmifestival

FOTO: FUFF

Kolmapäevast 4. juulist kuni 8. juulini peetakse Võrumaal Sänna kultuurimõisas viiendat soome-ugri filmifestivali (FUFF). Linastub üle 50 lühi- , fantaasia- ja eksperimentaalfilmi, festivali avab Lauri Sommeri kontsert ning tuntud Ungari rezissööri Szabolcs Hajdu värske linateos «See pole mu elu parim aeg».

Neli päeva vältava FUFFi võistlusprogrammis tuleb näitamisele üle 20 lühifilmi Venemaal elavatelt soome-ugri väikerahvastelt. Lisaks võistlusprogrammile on kavas Eesti, Türgi, Ungari ja Soome lühifilmiprogrammid, samuti saab näha Hispaania ulme- ja fantaasiafilmide programmi. Eksklusiivselt on FUFFil au presenteerida esimest täispikka marikeelset mängufilmi, Vassili Domratševi «Salikat» ning Jaan Toomiku 1978. aasta linateost «Taevapõdra rahvaste laulud».

Festivali kunstilise juhi, Budapestist Setomaale kolinud Edina Csüllögi sõnul on FUFF  jõudnud uuele tasemele. Lisaks uuele asukohale Sänna Kultuurimõisas on seekord oodata ka mitmeid uusi töötubasid alates eksperimentaalfilmi tegemisest kuni filmimuusika loomiseni. «Filmitegemist saab õppida ainult filmi tehes,» rõhutab Csüllög. «Tahame, et meie festivalil osalejad saaks lisaks filmide vaatamisele võimaluse ka midagi praktilist juurde õppida.»

Festivali õhtuprogrammi tõmbab neljapäeval käima FUFFil juba legendaarseks saanud Ugri Disko ning reedel astub üles ansambel Pööriöö. Laupäeval esineb lummava häälega Triinu Taul ning samuti saab kuulda, mida loodi festivali ajal Otto Eskelineni pilliworkshopis.

FUFF on omanäoline festival, kus alati mängib olulist rolli ka kaos.  «Pole võimalik ennustada, kuidas festival välja kukub — see sõltub inimestest, kes kohale tulevad ja millise energia nad endaga kaasa toovad,» räägib Csüllög. «Igal juhul annab see korraliku energialaksu.»

Festivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja kirjanik Kauksi Ülle.

Festivali pass 15 € tagab sissepääsu kõikidele filmilinastustele ja kontsertidele; ühe filmiseansi pilet maksab 3 €. ja kontserdi pilet 5 €. Alla 18-aastastele lastele ja noortele on sissepääs tasuta.

Sänna kultuurimõis asub eemal poodidest ja restoranidest. Festivalil on olemas toitlustus – kolm korda päevas pakume eelneval registreerimisel taimetoitu. Täpsem info kodulehel.

Festivali korraldavad soome-ugri filmifond SUFF ja Nisi Masa Estonia.

Täpsem info ja programm: www.fuff.ee

Facebook: FUFF Finno-Ugric Film Festival

Tagasi üles