Mandela 100. sünnipäeva tähistatakse Juhan Kuusi fotonäitusega

Apartheidivastane meeleavaldus Kaplinn, Lõuna-Aafrika.1985

FOTO: Juhan Kuusi Fond

2018. aasta suvel möödub 100 aastat Nelson Mandela sünnist. Dokfoto Keskuses avatakse sel puhul neljapäeval 5. juulil kell 17.00 Lõuna-Aafrikas elanud ja töötanud Juhan Kuusi fotonäitus «Mälu kui relv».

Esimene koolipäev ja 33 kraadi sooja. Bridgtoni linnakese lapsed jahutavad end niisutuskraavis tapamaja lähistel. Lõuna-Aafrika. 8. detsember 2003

FOTO: Sipa/Juhan Kuusi Fond

Nelson Mandela oma valimiskampaania ajal Lõuna-Aafrika. 4. veebruar 1994

FOTO: Sipa/Juhan Kuusi Fond

Suulude marss Johannesburg, Lõuna-Aafrika. 28. märts 1994

FOTO: Sipa/Juhan Kuusi Fond

Suulude marss Johannesburg, Lõuna-Aafrika. 28. märts 1994

FOTO: Sipa/Juhan Kuusi Fond

Juhan Kuus on Lõuna-Aafrikas elanud ning töötanud, rahvusvaheliselt tunnustatud dokumentaal- ja pressifotograaf, sh World Press Photo kahekordne auhinnavõitja, kel on Eesti juured. Kuusi arhiivis, mis kogutud 45 aasta jooksul, on silmapaistvaid jäädvustusi nii Nelson Mandelast kui ka Lõuna-Aafrika ajaloost. Lõuna-Aafrika ajakirjanik Chris Marais on öelnud: «Kui kirjutatakse Lõuna-Aafrika tegelikku ajalugu, läheb vaja Juhan Kuusi pilte».

Käesoleva näitusega lõpetab Dokfoto Keskus esimese aasta näituseprogrammi, esitades keskuse galeriis esimest korda Juhani loomingut suuremas mahus. Näitusele väljapandud tööd on valik autori põhikollektsioonist, mis aitab läbi ühe fotograafi pilgu vaadata tagasi Lõuna-Aafrika ajalukku, aga ka kaasaega, sest näitusel on töid aastast 2015.

Lisaks näitusel väljas olevatele fotodele on Lõuna-Aafrika ajaloost ning tänapäevast pikema saateteksti kirjutanud kultuuri- ja teadusajaloolane Aro Velmet. Fotosid saadavad Juhan Kuusi enda alltekstid ja kommentaarid. Näitusesaalis on võimalik näha ka autorit tuvustavat lühifilmi.

Näitus on avatud iga päev 12.00 – 19.00 Dokfoto Keskuses Telliskivi Loomelinnakus ning jääb avatuks kuni 25.08.2018.  Lisainfo: www.dokfoto.ee

Tagasi üles