EV100 kunstiprogramm tuuritab Kuressaares ja Virtsus

Köler Prize’i 2014. aasta võidutöö: Jass Kaselaane installatsioon «Nukkude väljak».

FOTO: Liis Treimann

Täna, 12. juulil korraldab EV100 kunstiprogramm koostöös Eesti Arhirektuurimuuseumiga kunstipäeva Kuressaares ning Virtsus. Päeva juhatab sisse Eesti Arhitektuurimuuseumi «Avatud majade» ekskursioon Kuressaares. EV100 kunstiprogramm avab Jass Kaselaane näituse Kuressaares ning Maria Aua ja Aivar Tõnso ühisnäituse Virtsus.

«Juubelisuvel toimuvad EV100 kunstiprogrammi sündmused üle Eesti. Kuna 12. juulile sattus kahe näituse avamine, mis ka geograafiliselt teineteisele lähedal paiknevad, siis tekkis mõte lisaks paar põnevat ekskursiooni korraldada ning kutsuda inimesed EV100 kunstipäeva nautima,» sõnas Riigikantselei EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla. «Keskpäeval algav Arhitektuurimuuseumi korraldatav ekskursioon täitus imekiiresti, mis kinnitab, et Eesti inimesed võtavad ka suveperioodil aega kultuuri nautimiseks,» rõõmusats Kesküla.

EV100 kunstipäev algab kell 12 Eesti Arhitektuurimuuseumi «Avatud majade» ekskursiooniga Kuressaares. Kell 17 avatakse Saaremaa Muuseumi EV100 kunstialgatuse «Kunstnikud kogudes» viienda näitusena Jass Kaselaane «Inimese pea». Kell 20 avatakse Virtsus EV100 kunstiprogrammi kuuluv Maria Aua ja Aivar Tõnso ühisnäitus «Silmi ei usu».

«EV100 kunstiprogrammi suuralgatus «Kunstnikud kogudes» reisib pea aasta lõpuni mööda Eesti väikemuuseumeid, et neile juubeliaastal intrigeerivaid koostöövõimalusi pakkuda ning seeläbi ka uut hingamist tuua,» ütles projektijuht Mary-Ann Talvistu. «Sellel nädalal avame algatuse viienda näituse, mille autoriks on tuntud noorskulptor Jass Kaselaan. Juba augusti alguses saab Seto Talumuuseumisse Eva Mustoneni loomingut uudistama tulla ja sellest järgmisena toimub Türi Ringhäälingumuuseumis Raul Kelleri eksperimentaalne kontsertlindistus.»

Näituse «Silmi ei usu» üks autoritest Maria Aua sõnas, et koostöös Aivar Tõnsoga  on juubeliaastaks loodud väga aus kunstiprojekt. «Oleme püüdnud kinni isiklikke mälupilte ja kogemusi meid ümbritsevast ning loodan, et need jäädvustused pakuvad kõigile külastajatele uusi elamusi.»

EV100 kunstipäeva ajakava 12. juulil:

  • Kell 12 Arhitektuurimuuseumi «Avatud majade» ekskursioon Kuressaares (grupp täis)
  • Kell 15.30 Ekskursioon Saaremaa Muuseumis (peavarahoidja Priit Kivi)
  • Kell 17 Jass Kaselaane näituse avamine ja vestlus kunstnikuga Saaremaa Muuseumis (kohvik «Veranda» kõrvalruumides)
  • Kell 20  Maria Aua ja Aivar Tõnso näituse avamine Virtsus Tööstuse tänava endise kaupluse ruumides
Tagasi üles