N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maailma parimad pressifotod Tallinnas

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
2018. aasta parima pressifoto tegi Ronaldo Schemidt. Pildil José Víctor Salazar Balzat, kes süttis põlema meeleavalduste käigus.
2018. aasta parima pressifoto tegi Ronaldo Schemidt. Pildil José Víctor Salazar Balzat, kes süttis põlema meeleavalduste käigus. Foto: Ronaldo Schemidt

Järgmisel nädalal avatakse Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis maailma pressifotode näitus.

Maailma pressifoto konkurss (World Press Photo Contest) tunnustab aasta parima pildi tiitliga fotograafi, kelle visuaalne loomingulisus ja oskused on aidanud tal jäädvustada foto, mis kujutab viimasel aastal aset leidnud suure ajakirjandusliku väärusega sündmust või teemat. See on hinnatuim pressifotograafia võistlus maailmas, kus tänavu osales 4548 fotograafi kokku 73 044 fotoga. Auhinnad määrati kaheksas teemakategoorias 42 fotograafile, kelle pilte on aasta jooksul võimalik vaadata 45 riigis ja 100 linnas.

Maailma Pressifoto Sihtasutus kuulutas aprillis Amsterdamis peetud auhinnatseremoonial välja 61. maailma pressifoto konkursi võitja, kuulutades aasta parimaks Venezuela fotograafi Ronald Schemidti pildi president Nicolás Maduro vastu protestinud noormehest, kes süttis meeleavalduste käigus põlema.

Esimest korda jõuab maailma parimate pressifotode näitus sel suvel ka Eestisse.  Näitus on avatud 20. juulist kuni 9. augustini. 

Eestis korraldavad näituse Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL), Overall Eesti ja Canon. Partneriteks on Eesti Meedia ja Go Travel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles