Selgus Kadrioru pargi aednikemaja arhitektuurivõistluse võitja

Kadrioru pargi aednikemaja võidutöö

FOTO: Pressimaterjalid

Kadrioru parki planeeritava oranžerii ehk aednikemaja arhitektuurivõistluse võitis Karisma arhitektid OÜ ideekavand, autoriteks Kai Süda ja Risto Parve.

Jagatud teine ja kolmas preemia läksid Arhitekt Must OÜ-le ja KAVAKAVA OÜ-le. Ergutuspreemiad said OÜ Stuudio Tallinn ja Molumba osaühing. Kokku esitati ideekonkursile 14 võistlustööd.

Konkursi eesmärgiks oli leida Kadrioru pargi ajaloolise lossiaedniku hoonete kompleksile sobiv kaasaegne arhitektuurne lahendus. Žürii tõstis esile, et võidutöös on põnevalt ja oskuslikult seotud aednike töised toimetamised avalike funktsioonidega.

Kadrioru pargi direktori Ain Järve sõnul kujuneb kavandatavast hoonest aiandikompleks pargi hoolduseks vajalike ruumidega – kasvuhooned, hooldustehnika hoiuruumid, töökojad, laoruumid ning personali töö- ja abiruumid. «Lisaks on hoonele seatud ülesanne tutvustada pargi ajaloo, maastikuarhitektuuri ja haljastuse hooldamisega seotud teemasid avalikkusele, milleks on hoonesse ette nähtud talveaed, kohvik ja eriala kirjanduse raamatukogu koos õppeklassiga,» täpsustas Järve.

Hoone on kavandatud Kadriorus asuvale kinnistule aadressiga L.Koidula tn 34, ajaloolise oranžerii asukohta, mis on tänaseni kasutusel Kadrioru aiandina.

Tagasi üles