Europa Cantati avakontserdil esineb vokaalansambel The Swingles

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
The Swingles
The Swingles Foto: Promofoto

28. juulil kell 20.00 toimub Vabaduse väljakul rahvusvahelise muusikafestivali Europa Cantat 2018 (alapealkirjaga «Miljon viisi laulmiseks») avakontsert, mille peaesinejaks on vokaalansambel The Swingles Suurbritanniast.

Esmakordselt Eestis aset leidev koorimuusikasündmus toob Tallinnasse üle 5000 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi 50 riigist. Lisaks on festivali korraldamisega seotud pea tuhat inimest, kelle seas on dirigendid, koorilauljad, muusikud ja vabatahtlikud.

Festivalil astuvad üles jazz-koor Vocal Line (Taani), Sise-Mongoolia noortekoor, Hong Kongi lastekoor ja paljud teised. Esinejate seas on ka eesti esinduskollektiivid Estonian Voices, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Vox Clamantis ja paljud teised.

«Meie teada on Europa Cantat 2018 suurima registreeritud osavõtjate arvuga muusikafestival, mis Eestis kunagi toimunud. Peaaegu kõik Tallinnas asuvad saalid ja ruumid, milles võimalik laulda, on meie poolt broneeritud,» rääkis peakorraldaja Kaie Tanner. «Piletitega kohti on festivali erinevatel kontsertidel üle 27 000. Lisaks on huvilistele palju tasuta kontserte. Pealkiri «Miljon viisi laulmiseks» haakub festivali ühe peateemaga: muusika uued väljendusvahendid ja seosed teiste kunstiliikidega ning suurema kuulajaskonna hõlmamine. See on lisanud programmi hulga põnevaid esinejaid ja kontserte.»

Festivali tipphetkedeks on KooriÖÖ 30. juulil vanalinna hoovides, The Swingles’i kontsert Alexela kontserdimajas 31. juulil, Promenaadikontsert 1. augustil Kultuurikatlas, kontsert «Palju õnne, Eesti!» 3. augustil Tallinna lauluväljakul ning Arvo Pärdi «Te Deumi» ettekanne 300 laulja ning ERS0 esituses dirigent Tõnu Kaljuste juhatamisel 4. augustil Kaarli kirikus. Festival lõpeb 5. augustil.

Festival on pigem hariva kallakuga, vältides teadlikult kooridevahelist võistlemist. Programmis on õpitoad ehk ateljeed, mitukümmend ühepäevast «avastusateljeed», üle 100 kontserdi nii kontserdisaalides, vabaõhulavadel kui linnaruumis, esiettekanded, dirigentide ja heliloojate programm, noorte kultuurikorraldajate õppeprogramm, Music Expo, rahvusvaheliste muusikaorganisatsioonide kohtumised ja Euroopa kooriloomingu auhinna üleandmine.

Festivali raames tulevad esiettekandele 12 teost, lisaks välisheliloojatele ka Galina Grigorjeva «Alliluja» segakoorile ja Tõnu Kõrvitsa «Windy Nights» neidudekoorile.  

«Europa Cantat on muusikafestival, mille käigus saab suurpärase ülevaate maailma koorimuusika hetkeseisust,» lisas Tanner. «Tallinnasse tulevad rahvusvahelised promootorid ja kontserdikorraldajad, kellele saame näidata meie kõrgel tasemel dirigentide ja kooride tööd ning heliloojate loomingut, tutvustada siinseid muusika salvestamise, koorilaagrite ja kontsertide korraldamise võimalusi ehk meie laiem eesmärk on saada Eesti tugevalt maailma koorimuusika kaardile.»

Tagasi üles