Täheke ilmus esimest korda seto keeles

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ilmus esimene setokeelne Täheke

FOTO: Evar Riitsaar

Seto Laste Kooli eestvedamisel ilmus Eesti vanim lasteajakiri Täheke esmakordselt seto keeles.

«Setokeelsest Tähekesest leiab nii seto laste kirjutatud jutte ja luuletusi, kui ka Setomaal elavate loomeinimeste kirjutatud lugusid,» ütles Seto Laste Kooli üks eestvedaja Annela Laaneots

Seto Tähekese esikaane on joonistanud Evar Riitsaar, ajakirja seest leiab setokeelseid lastejutte Kauksi Üllelt ja Sarve Õielt, aga ka näiteks Saksa suure kirjandusklassiku J.W. Goethe luuletusi Andreas Kalkuni tõlkes. Samuti Setomaa noorte autorite loomingut, rahvajutte, nuputusülesandeid, koomiksi, mõistatusi ja nalju. Õpetatakse tegema hapupiima pudi ja pakutükki.

Ajakirja illustratsioonid on teinud Setomaal elavad kunstnikud Evar Riitsaar ja Sirre Rump. Setokeelse lasteajakirja peatoimetaja on Tähekese peatoimetaja Ilona Martson, kaastoimetajad Helve Mets, Sirje Maasikamäe, Annela Laaneots, Vello Jüriöö, Õie Sarv. Keeletoimetajad Õie Sarv ja Minna Hainsoo.

Kõigi Setomaa koolide algklasside lapsed saavad ajakirja omale septembris kooli alguse puhul kingiks, samuti jõuavad Tähekesed Setomaal lasteaedadesse ja raamatukogudesse. Ka saavad Tähekese kingiks Tallinnas tegutseva kultuuriklubi Setoluu lapsed ja Tallinna Seto Laste Kooli lapsed.

Setokeelse Tähekese esitlus toimub 4. augustil Lüübnitsas toimuval Seto Kuningriigi päeval.

Tagasi üles