Kasekese muusika jõudis uuesti plaadile

«Põletussõnum»

FOTO: plaat

Vaiguviiuli plaadifirma alt ilmus pärast kolmekümmet aastat topeltvinüülil ja CD-l Eesti džässroki lipulaeva Kasekese ühendalbum «Põletussõnum».

Kaseke tegutses aastail 1980–1984 ning pälvis kiiresti tähelepanu ja tunnustuse. Juba 1981. aastal auhinnati bändi Tartu muusikapäevade grand prix’ga ning 1984. aastal valis muusikapäevade publik Kasekese koguni parimaks Eesti ansambliks.

Lühiajalisele tegevusele vaatamata jõuti siiski kahe plaadini – singli mõõtu «Sõnum» (1981) ning kauamängiv «Põletus» (1983). Mõlema helikandja palad on taastatuna ja algupärases järjestuses pressitud kahele 45-se pöörlemiskiirusega plaadile pealkirjaga «Põletussõnum». Kõik omaaegsed lood on remasterdatud ning kõlavad just sellisena, nagu nad 1980. aastate alguses olid mõeldud.

Vinüülikomplektiga tuleb kaasa ka DVD «Põletuspeegeldus», kuhu on koondatud Kasekese eredamad ülesastumised televisioonis ning kontserdilavadel (muuhulgas ka 1984. aasta Tartu muusikapäevadelt ning 2014. aasta Sõru Jazzilt). CD-variandil on kõik palad ühel plaadil ning DVD-d kaasas ei ole.

Tagasi üles