Sümpoosion võtab vaatluse alla Narva linnaruumi teemad

FOTO: Pressimaterjalid

24. ja 25. augustil leiab Narvas aset Narva Urban Lab, kus tõstatakse kriitilisi linnaruumi arenguid puudutavaid küsimusi, et uurida ja katsetada kohalikku elukeskkonda toetavaid lahendusi.

Järjekorras esimene labor «NARVA – DETROIT: Postindustriaalsed piirilinnad - kuhu edasi?» toob Narvas kokku kohaliku kogukonna ja rahvusvahelised külalised. Sündmuse avab ühepäevane sümpoosion uurimaks, kuidas on linnaruumis võimalik sotsiaalsete ja majanduslike muutustega kohaneda.

«Detroiti kogemus on Narvale väga oluline. Sealsete elanike leidlikkus väljakutsetega hakkama saamisel, armastus oma linna vastu ning usk tulevikku, on midagi, millest õppida,» tõdes Narva linna peaarhitekt Ivan Sergejev.

Sümpoosionil võetakse fookusesse eelkõige teemad, mis vajavad käsitlemist kui jutuks tulevad kahaneva elanikkonnaga endised tööstuslinnad. Kõnelejad nii Eestist kui ka välisriikidest analüüsivad väärtusi, võimalusi ja väljakutseid Narvas ja Detroidis, mis on kumbki ajaloo jooksul drastiliselt muutunud.

Teise teemana arutletakse, kuidas on võimalik tööstuslinnu ümber kavandada. Kreenholmi manufaktuuris töötas kunagi 12 000 töölist. Täna paistavad linnapildis silma tühjalt seisvad hooned ning tööstuskompleksid. Sümpoosionil uuritakse, kuidas on võimalik erinevate praktikate kaudu linnas mitmekesist elukeskkonda toetada ja edendada.

Piirilinnad tulevad jutuks ka linnaplaneerimise ja kogukonna vaatenurgast. Kuna kohalikud elanikud on võtmeisikud linna elukeskkonna arendamisel soovitakse sümpoosionil teada saada, mis vahenditega ning kuidas viia muutusi läbi koos.

Narva Urban Labile on oodatud nii aktiivsed linnakodanikud, linnaruumiga tegelevad erinevate valdkondade esindajad ja üliõpilased kui ka laiem publik, kes Narva linna vastu huvi tunnevad.

Sümpoosionile lisaks leiavad aset töötoad, linnaretked, Tour d'öö ühine rattasõit ja palju muud põnevat.

Vaata täpsemalt: www.nart.ee/narvaurbanlab

Tagasi üles