E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Erilised tavalised eestimaalased» räägib kaheksa naise loo

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Dirigent Ayaka Ueda
Dirigent Ayaka Ueda Foto: terveilm.ee

Neljapäeval, 9. augustil kell 19 avab Arengukoostöö Ümarlaud Telliskivi Loomelinnaku südames välinäituse «Erilised tavalised eestimaalased». Fotode ja lugude kaudu räägivad kaheksa naist oma lood - kuidas Eesti nende koduks sai, millega nad siin tegelevad ja mida Eesti juures armastavad.

Näituse korraldaja Iti Pällini sõnul tekkis mõte portreerida Eestis elavaid põneva kultuuritaustaga naisi, arutelust «puhastverd» eestlase üle. «Oma sugupuud teades või uurides tuleb sageli välja, et mingil ajal on alati toimunud rahvuste segunemist. Valisime välja kaheksa naist, kelle lood on väga erinevad, kuid kindlasti samastuvad nendega paljud siin kanda kinnitanud perekonnad,» selgitas Pällin.

Näitusel räägivad oma lood kirjanik Jelena Skulskaja, tarkvara tootejuht Maria Lasprilla, disainer Damiela Adeyemi, kokk Marya Bastiampillai Ananthan, õpetaja ja kokaraamatute autor Ljudmilla Ruukel, dirigent Ayaka Ueda, meigikunstnik Sevil Šukjurovaja ning Eesti Soome kooli õpetaja Kirsi-Maarit Viinikka.

«Portreeritavate naiste lood on suuresti tänapäeva maailma lood. Inimesed satuvad elama teise riiki või sünnivad seal väga erinevatel põhjustel. Olgu põhjuseks siis armastus, huvi just selle riiigi vastu või olukord, kus oma kodumaal elamine on sõja tõttu võimatu. Uutes oludes peavad hakkama saama kõik. Teekond, kuidas võõras omaks saab, on alati erinev, kuid äratundmist neis lugudes võib olla paljudele meist,» lisas Pällin.

Fotonäituse avamine toimub Telliskivi Loomelinnaku keskel asuvas väligaleriis, mis asub peatänava ääres, laste mänguväljaku vastas üle tee. Näitus jääb avatuks 16. septembrini.

Lugude täisversiooone saab lugeda Terveilma blogist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles