Eesti Rahvusringhääling viib eesti muusika Jaapani televaatajateni

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Dirigent Paavo Järvi

FOTO: Kaupo Kikkas

Eesti Rahvusringhääling ja Jaapani avalik-õiguslik telekanal NHK on ühendanud jõud, et salvestada täna õhtul Pärnus toimuv Eesti Festivaliorkestri ja Paavo Järvi kontsert ning tuua see muusikasõpradeni nii kauges Jaapanis kui koduses Eestis.

Tegemist on esmakordse mastaapse koostööga Eesti ja Jaapani ringhäälingute vahel, mida on ette valmistatud juba ligi aasta.

NHK muusika-ja teatriprogrammide produtsendi Yasuko Kobayashi sõnul on nad juba mõnda aega otsinud võimalust oma silmaga vaatama tulla, mis maa see selline on, kust on pärit terve perekond tippdirigente ja kus elab ja toimetab Arvo Pärt. «Kuuldused Pärnu muusikafestivalist kui kõrgetasemelisest muusikasündmusest ja siin valitsevast ääretult inspireerivast õhkkonnast levivad maailmas kiiresti. Leidsime, et Eesti Vabariigi juubeliaasta on parim aeg Jaapani publikule sellest lähemalt rääkida,» rääkis Kobayashi.

8. augustil Pärnu muusikafestivali raames toimuval Eesti Festivaliorkestri kontserdil kõlavad Arvo Pärdi 3. sümfoonia ja uudisteos Jüri Reinverelt, lisaks klassika kullafondi kuuluv Griegi klaverikontsert nimeka pianisti Elisabeth Leonskaja soleerimisel. Kontserdi sissejuhatuseks valmib NHK režissööri Mari Inamisu käe all Pärnu muusikafestivali tutvustav dokumentaalsaade.

Salvestis on NHK eetris 30. septembril ja ETV-s veidi hiljem, oktoobris.

Tagasi üles