Eesti muusikud esitati mainekale Gramophone’i auhinnale

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eesti Filharmoonia Kammerkoor

FOTO: Rene Jakobson

Eesti Filharmoonia Kammerkoor kandideerib parima albumi tiitlile septembris Londonis toimuval Gramophone'i auhinnagalal.

Rahvusvaheline kriitikutest žürii on esitanud Gramophone’i auhinnale kandideerima Eesti Filharmoonia Kammerkoori albumi «SCHNITTKE Psalms of Repentance. PÄRT Magnificat & Nunc dimittis», dirigent Kaspars Putninš, väljaandja BIS.

Maailma ühe mainekama muusikaajakirja Gramophone´i poolt välja antavat klassikalise muusika auhinda hinnatakse süvamuusika valdkonnas sama oluliseks kui Grammy auhinda popmuusikas ja Oscarit filmivaldkonnas.

Tänavu jagatakse «Gramophone Classical Music Awards» tiitleid 41. korda 18  kategoorias. Enamuse kategooriate nominendid avalikustati möödunud nädalal.

Kõige olulisemaks peetakse elutööpreemia tiitlit, mille saaja selgub vahetult enne galat 13. septembril. Ainsa eesti muusikuna on varem auhinna pälvinud aasta artisti kategoorias 2015. aastal Paavo Järvi.

«Oleme uhked, et maailma juhtivad muusikakriitikud, kes Gramophone´i auhinna võitjaid otsustavad, on valinud Eesti Filharmoonia Kammerkoori plaadi parimate hulka. See tunnustab meie muusikuid ja annab üldsusele kinnitust, et eesti süvamuusika on maailmatasemel. Usun, et selline märkamine innustab ka noori tulevasi talente ning kinnitab, et pühendumine võib viia muusikamaailma absoluutsesse tippu,» kommenteeris kultuuriminister Indrek Saar.

Gramophone´i auhinnagala toimub 13. septembri õhtul Londonis, sellest teeb ülekande medici.TV. Päev hiljem avatakse Londonis Victoria & Alberti muuseumis Londoni disaininädala raames Arvo Pärdi muusikale pühendatud installatsioon «Memory and Light», mis jääb avatuks kuni 23. septembrini.

Vaata ajakirja Gramophone ülevaade 2018. aasta auhinna nominentidest.

Tagasi üles