Täpselt kuu aega tagasi avatud uus püsinäitus kannab nime „Vabadusel ei ole piire“ ja kujutab Eesti inimeste lugude teekonda okupatsioonidest vabaduseni. Esimese kuu jooksul on näitust külastanud 5000 inimest. Muuseumi tegevdirektori Merilin Piipuu sõnul kõneleb muuseum lootusest, mida ka kõige suurem kurjus ja hirm ei suuda hingest kustutada. „Nii nagu president Lennart Meri ütles muuseumi avamisel 2003. aastal, meist igaühe vastutus on vabaduse hoidmine. Meie muuseumi eesmärk on harida tänaseid ja tulevasi põlvkondi, et me teadvustaksime seda vastutust ja kohustust,“ rääkis Piipuu.
President Kersti Kaljulaid lausus oma kõnes: „Demokraatlikud vabadused, mis muidu tundusid instinktiivselt arusaadavad, on tänases maailmas tihti taas ka küsimärgi all. Ka kohtades, kus me oleme alati arvanud, et neid küsimusi ei hakata mitte kunagi küsima. See on hiiliv protsess, millele tuleb kogu aeg, iga päev vastu seista. Seepärast ongi hea, et meil on Vabamu, kus me saame käia ja mõtiskleda selle üle, mida tähendab olla vaba.“
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu on suurim kodaniku algatusel loodud muuseum Eestis. 1998. aastal asutati USA-s Washingtoni osariigis Kistler-Ritso Foundation eesmärgiga koguda dokumente ja mälestusi Eesti lähiajaloost. Samaaegselt loodi Eestis Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus, mille ülesanne oli rajada Tallinnasse Eesti lähiajalugu kajastav muuseum. Muuseum avas oma uksed 2003. aastal, uue püsinäituse sisu loomise ja arendustöödega alustati 2015. aasta suvel. Arendustööde ajendiks oli soov kasutada muuseumi ruume efektiivsemalt, kaasajastada 15. aasta vanust püsinäitust ning mõtestada viisi, kuidas rääkida Eesti lähiajaloost ja kõnetada külastajat.