N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ansambel U: esineb Prantsusmaal

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Ansambel U:
Ansambel U: Foto: Laura Arum Lääts

Ansambel U: annab augustis kolm kontserti festivalil Le Bruit de la Musique.

Kolme õhtu jooksul tulevad esitamisele mitmekülgsed kavad. Kõlab muusika heliloojatelt Jüri Reinvere, Páll Ragnar Pálsson, Tatjana Kozlova-Johannes, Vykintas Baltakas, Thierry de Mey, Peter Ablinger, Antoine Beuger, Udo Kasemets. Lisaks tuleb ühel õhtul esitamisele U: poolt 2011 aastal loodud interaktiivne kontsert «U: ja Publikuorkester».

U: on läbi aegade väliskontsertidel rõhku pannud just siinsete heliloojate tutvustamisele ning nende muusika esitamisele. Esimesel kontsertõhtul kavas olevad Jüri Reinvere, Tatjana Kozlova-Johannese ning Páll Ragnar Pálssoni teosed on kirjutatud ansamblile U:. «Publikuorkester» on interaktiivne kontsert, kus ühes osas saavad kuulajad esitajatega kaasa mängida, teises luua reaal-ajalist partituuri ning kolmandas hääletada ja hinnata kõlavat muusikat. Aktiivseks osalemiseks on vaja süle- või tahvelarvutit või nutitelefoni, minna kohapeal spetsiaalselt tekitatud wifi võrku ning avada etteantud veebileht ja järgida juhtnööre. Kolmest kontserdist viimasel keskendub U: kontseptuaalsele muusikale. 

Ansambel U: koosneb kuuest muusikust: Tarmo Johannes – flööt, Helena Tuuling – klarnet, Merje Roomere – viiul, Levi-Danel Mägila – tšello , Taavi Kerikmäe – klaver, Vambola Krigul – löökpillid ning on kujunenud Eesti uue muusika lipulaevaks. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita.

U: kontserdid festivalil Le Bruit de la Musique

www.lebruitdelamusique.org

16.08.2018

Jüri Reinvere «The Minutes» (2015) 

Páll Ragnar Pállson «Lucidity» (2017) 

Tatjana Kozlova-Johannes «Nurgad» (2017) 

Vykintas Baltakas «Smokey Arnold» (2015) 

17.08.2018

Ansambel U: ja Publikuorkester (2011)

18.08.2018

Thierry de Mey «Silence must be» (2002) 

Peter Ablinger «Das Wirkliche als Vorgestelltes» (2012)

Antoine Beuger «Lieux de passage» (2008)

Udo Kasemets «EMIT: EnergyMassInteracT» (2006)

F

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles