Kultuurisoovitused

Von Krahl tähistab 25. tegutsemisaastat

Peeter Jalakas FOTO: Mihkel Maripuu

FOTO: Mihkel Maripuu

Von Krahli Teatris algab 4. septembril loengusari «Elu pärast Googlet», mis on teatri 25. hooajale pühendatud suurprojekti JAIK esimene osa. Loengutest ja raadiosaadetest, kunstinäitusest ja töötoast, lavastusest ja VR- ja teleseriaalist koosneva kunsti- ja haridusprojekti JAIK teema on Eesti ja maailm 25 aasta pärast.

Von Krahli Teater tähistab tänavu oma 25. eluaastat. Teatri senine kogemus olnuga tingib kirgliku soovi fantaseerida selle üle, mida võib kaasa tuua järgmine veerandsajand. Me elame segasel ajal. Ühest küljest pole olnud sõdadevaesemat perioodi inimkonna ajaloos, teisalt näeme aina süvenevamat leppimatust inimgruppide vahel. Mis saab meie privaatsusest? Mis saab demokraatiast, rahast, rahvusriigist? Mis saab Homo sapiens'ist? Setudest? Kas masinad «võtavad üle»? Kas biotehnoloogia toob kaasa surematuse? Kas me saame õnnelikuks?

25. hooaja programmis JAIK põimuvad fiktsioon ja dokumentaalsus, ulme ja tegelikkus ning mängulises vormis tegeletakse ühiskonnale oluliste küsimustega. Sügisel toimuvad Von Krahlis 12 loengut teemadel demokraatiast tehisintellektini. Need on aluseks kuni aasta lõpuni eetris olevatele raadiosaatele Vikerraadios, mis omakorda ehitavad teed 2019. aasta märtsis esietenduvale suurlavastusele. JAIK käivitub ka vabaainena Eesti Kunstiakadeemias, manifesteerub kunstinäitusena ja koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumiga ka interaktiivse töötoana. Projekti viimases osas produtseerib Von Krahli Teater seriaali virtuaalses reaalsuses ning lisaks teleseriaali koostöös Allfilmiga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles