EV100 loodusfilm jõuab kinodesse septembri lõpus

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

28. septembril jõuab kinodesse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud loodusfilm «Tuulte tahutud maa», mis viib vaatajad rännakule Eestimaa metsikusse loodusesse. 

«Tuulte tahutud maas» näeb Eesti looduse erinevaid tahkusid, mis on üles filmitud kolme aasta jooksul Eestimaa eri paikades. Kokku oli autoritel ligi 400 võttepäeva.

«EV100 filmiprogrammis valmivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks mitmed linateosed ja suur rõõm on tõdeda, et neist kaks on dokumentaalfilmide žanris,» sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. «Eesti loodus on väga mitmekesine ja kannab filmis «Tuulte tahutud maa» oma pearolli kindlasti välja,» lisas Soe.

«Filmis on kaadreid, mida ka iga päev looduses käijad ei näe. «Tuulte tahutud maa» võtab väga hästi kokku Eesti ainulaadse looduse ja on meie riigi visiitkaardiks,» sõnas produtsent Riho Västrik.

Film esilinastub 21. septembril Matsalu loodusfilmide festivalil. Filmi produtsendid on Riho Västrik ja Katri Rannastu, originaalmuusika on loonud ansambel Eeter koosseisus Anna Hints, Marja-Liisa Plats ja Ann Reimann. Filmi tootja on Wildkino OÜ.

«Tuulte tahutud maa» on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.EV100.ee/filmid.

Tagasi üles