Kultuurisoovitused

Üks rokkstaar, kes kardab lendamist, ja teine rokkstaar, kes lendab ise

Bruce Dickinson Iron Maideni solistina Tallinnas Saku suurhallis tänavu 26. mail.

FOTO: Dimitri Kotjuh

Rokkstaaride elulooraamatud on enamasti sarnased. Sündimine rohkem või vähem düsfunktsionaalsesse perre, keeruline teismeiga, kuri isa/kasuisa/mõlemad, korter väike, sooja vett pole, kemps õues, esimene vineerist kitarr, probleemid kooliga, ootamatult saabunud kuulsus, miljonid dollarid, miljonid probleemid.

Tellijale Tellijale

Kui rokkstaar tuleb sellega iseseisvalt toime, trotsides ootamatult sülle sadanud absoluutse kuulsuse ja absoluutse rikkusega kaasnevat närvipinget, pluss rohkem või vähem ennasthävitavat elustiili, siis saab ta sellest vabadel hetkedel ise raamatu kirjutada ning seda kutsutakse autobiograafiaks. Vastasel juhul ei jää raamat siiski kirjutamata, aga siis kutsutakse seda biograafiaks ning postuumselt võib neid ilmuda oluliselt rohkem, kui ükski täies elujõus staar oma käega ise kirja panna jõuaks.

Staar ja antistaar

Tänu kirjastuse Tänapäev tänuväärsele rokiraamatulembusele on ilmunud kaks väga huvitavat autobiograafiat, mille on kirjutanud mehed, kes teavad täpselt, mida suitsu ja sädemeid pilduva kiirrokirongi esimese klassi vagunis tehakse ning kelle elu ja teosed erinevad moel või teisel kolleegide stereotüüpsesse mudelisse mahtuvatest kirjeldustest.

Tagasi üles