Priit Võigemast lavastab Kinoteatris õhtumaa allakäiku

Priit Võigemasti lavastuses «Monument» mängivad Mari Jürjens, Kait Kall, Markus Luik, Tõnis Niinemets ja Evelin Võigemast

FOTO: Siim Vahur

Saksa näitekirjaniku Marius von Mayenburgi «Monument» räägib sellest, kuidas koristaja palkamine muudab ühe keskklassi perekonna elu.

Kinoteatri ja Von Krahli Teatri koostöös sündiv «Monument» on jõudnud proovisaali. Priit Võigemasti lavastuses leiab kajastamist moodsa pereelu köielkõnd. «Kuidas ühitada karjääri ja suhet, kuidas kasvatada lapsi, kui sind kunagi kodus ei ole, ja mida teha, kui isegi unekliinikust öeldakse, et mees, sa peaksid oma elu muutma?» avab lavastaja sündmuste lähtekohta.

Tõlkija ja dramaturgi Paavo Piigi sõnul on Marius von Mayenburg praegu üks saksa mängitumaid näitekirjanikke, kelle looming ei ole ka Eestis võõras. ««Õpilane» jooksis eelmisel aastal kinodes, «Perplexi» mängiti teatris ja «Märter» tuleb sel hooajal Endla teatris lavastamisele,» ütleb Piik. ««Monument» on ühest küljest lihtne perelugu, teisest küljest vaimukas kokkuvõte ummikust, kuhu praegune väärtuste dialoog Euroopas on jõudnud – omamoodi õhtumaa allakäigu kirjeldus.»

Lavastuses «Monument» mängivad Mari Jürjens, Kait Kall, Markus Luik (Eesti Draamateater), Tõnis Niinemets ja Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater). Esietendus toimub Von Krahli teatris 20. oktoobril.

Kinoteatri ja Von Krahli Teatri koostöös sündiv «Monument» on jõudnud proovisaali.

FOTO: Siim Vahur

Tagasi üles