N, 30.03.2023

Improfestival toob lavale etendused romantilisest komöödiast Tarantino tõlgendusteni

Kultuuritoimetus
Improfestival toob lavale etendused romantilisest komöödiast Tarantino tõlgendusteni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prantsuse improtrupp Poulpe
Prantsuse improtrupp Poulpe Foto: Improfestival

Neljapäevast laupäevani leiab Kinomajas aset juba kuues rahvusvaheline improteatrite festival Tilt. Menüüst leiab sel korral etendusi romantilisest komöödiast Tarantino tõlgendusteni!

Improteater tähendab seda, et lavale jõudvad etendused improviseeritakse otse publiku silme all. Laias laastus on etenduste žanr ja tegumood küll varasemalt kokku lepitud kuid lood ise sünnivad enamasti publiku või muude väliste tegurite inspiratsioonist.  

Festivali peakorraldaja Rahel Otsa sõnul on sel aastal festivali tugevuseks kindlasti žanrite paljusus, mida improvõtmes lahendatud on. «Lavalt leiab nii improviseeritud romantilist komöödiat, Skandinaavia krimilugu, muusikali, dokumentaalsugemetega kui Tarantino võtmes improteatrit. Samuti oleme ka sel aastal üritanud programmi koostamisel kõrvutada truppe nii meile lähematest kui ka veidi eksootilisematest riikides. Näiteks astuvad Läti improduo D I V A S kõrval lavale ka esinejad Türgist, kes toovad põimituna improteatrivõtetega lavale Anatolia mägedest pärit traditsionaalse loovestmistehnika «Meddah».»

Festivali raames toimuvad ka erineva suunitlusega töötoad, millest mõnedes õpitu jõuab koheselt lavale. Kinomaja saalis õhtuid alustavad nn. «mixer show’d» on päeval toimunud töötubade tulemus, milles astuvad üheskoos üles nii eri truppide esindajad kui ka festivaliks kohale sõitnud koolitajad, kes muidu lavale ei pääseks.

Festivalietendused toimuvad nii eesti kui inglise keeles ning üks neist esitatakse ka vaid kehakeelt kasutades. Festivali programmi saab lähemalt uurida siit: https://improfestival.ee/

Märksõnad
Tagasi üles