Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tricky tõi kokku vene ja eesti publiku

Popmuusika ajaloos on Tricky nähtus omaette. Ainuke, kellega teda laval mõneti võrrelda võiks, on ehk mustanahalise punkbändi Bad Brains laulja Paul D. Hudson noorena. Just punk-attitude neid kahte ühendabki. FOTO: Konstantin Sednev

Möödunud reedel hakkasid Narvas kaheksa aastat tagasi tegevuse lõpetanud Kreenholmi tehase territooriumil kõlama helid, mis seal varem kõlanud polnud. Õhtupoolikul tõmmati käima festivali Station Narva muusikaprogramm. Ürituse peategelane oli kindlasti 1990ndatel popmuusikamaailma raputanud Tricky. Veel rõõmustasid festivalipublikut näiteks Echo and The Bunnymen, Actress, Beebilõust, Mart Avi, Zahir ja paljud teised. Kokku esines festivalil ligi 20 artisti.

Tellijale Tellijale

Festival on seotud piirilinna ambitsiooniga pürgida Euroopa kultuuripealinnaks, mis, nagu ma aru olen saanud, paneb paljusid eestlasi pead vangutama ja Narva kultuuripealinna korraldustiimi poole kriitikanooli lendu laskma. Arvestades linna asukohta – võrreldes Tallinna, Peterburi või isegi Tartuga – on raske vabaneda provintsilinna mainest.

Tagasi üles
Back