P, 5.02.2023

Eesti film on jätkuvalt võidukas

Kultuuritoimetus
Eesti film on jätkuvalt võidukas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mängufilm «Võta või jäta» portreteerib üksikisa Erikut (Reimo Sagor), kes peab toime tulema tema ellu ootamatult tulnud äsja sündinud tütrega.
Mängufilm «Võta või jäta» portreteerib üksikisa Erikut (Reimo Sagor), kes peab toime tulema tema ellu ootamatult tulnud äsja sündinud tütrega. Foto: Kaader filmist

«Võta või jäta» jätkab kolmandat nädalat järjest kinoedetabeli tipus ja seljatab üksteise järel superkangelasi.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud mängufilm «Võta või jäta» on kolmandat nädalat järjest vaadatuim film Eesti kinolevis. Reimo Sagori kehastatava üksikisa lugu on praeguseks kogunud 40 762 vaatajat, millega on koht kätte näidatud näiteks valdavale enamusele Marveli kinouniversumi senisest 20 filmist. Film on Eesti ametlik parima võõrkeelse Oscari kandidaat.

«Paistab, et üksikisa on tõepoolest võimeline kõigeks - Reimo Sagori õlgadel veetav lapsevanemaks kasvamise lugu, on praeguseks meelitanud kinodesse rohkem vaatajaid, kui sellised linateosed nagu «Thor: Ragnarok», «Galaktika valvurid», «Galaktika valvurid, vol. 2», 1Tasujad: Ultroni ajastu» ja «Must panter». Paari järgneva päeva jooksul peaks «Võta või jäta» paremust tunnistama ka näiteks ülipopulaarne «Doktor Strange». Selle loetelu põhjal võib öelda, et igapäevaste olmeraskustega rassiv üksikisa on siinsetele kinokülastajatele sootuks südamelähedasem, kui filmist filmi maailma päästvad Marveli superkangelased," kommenteeris filmi senist publikumenu filmi levitaja Timo Diener.

Film «Võta või jäta» kuulub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari «Pank».

Märksõnad
Tagasi üles