Corelli Music avab hooaja Viini klassikutega

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pianist Johan Randvere.
Pianist Johan Randvere. Foto: MIKK KASK

Corelli Music hooaja avakontsert «Tervitustega Viinist» toimub 16. oktoobril Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis. 

Kuldsetest Viini klassikute Mozarti ja Beethoveni muusikapärlitest koosneva kava peategelased on Eesti noored andekad muusikud, päikesepoisid Johan Randvere klaveril ja dirigent Martin Sildos. Esmakordselt astub publiku ette Corelli Sümfoniettorkester.

Hooaeg jätkub 28. novembril 2018, kui toimub jõulumuusika festivali «Kirikupühad Maarjamaal» eksklusiivne lisakontsert «Christmas Pastorale» juba enne esimest adventi. Koostöös Flandria valitsusega jõuab Tallinna muusikagurmaanideni Kadrioru lossi luksuslikku ballisaali tippmuusikutest koosnev barokkansambel Les Abbagliati Belgiast. Kontsert tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, 100 aasta möödumist I Maailmasõja lõpust, Euroopa kultuuripärandi aastat 2018 ning juhatab sisse peatselt algava jõuluaja. Samal päeval kirjutatakse alla ka uus 3-aastane koostööleping Flandria ja Eesti valitsuste vahel. Sel kontserdil saab nautida imelist barokiaja jõulumuusikat sellistelt meistritelt nagu Montéclair, Vivaldi, Händel, de Lalande, Charpentier ning seda kõike helisevat sopranit saatvate barokiaja pillidega ja hõrgus prantsuspärases sädeluses.

Ka tänavu toimub jõulumuusika festival «Kirikupühad Maarjamaal», mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga «EFFE Label 2017-2018».

Jõulukontserdid toimuvad 1. detsembrist 2018 kuni 6. jaanuarini 2019 kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle kogu Eesti.

Hooaja 2018/2019 avakontsert «Tervitustega Viinist!»

T, 16. oktoober 2018 kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

ESINEJAD:

Solist Johan Randvere (klaver)
Corelli Sümfoniettorkester
Dirigent Martin Sildos

KAVA:

W.A. Mozart - avamäng ooperile “Figaro pulm” KV 492
L. van Beethoven - Klaverikontsert nr 4 G-duur op 58
L. van Beethoven - Sümfoonia nr 7 A-duur op 92

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles