Tõrva Dokfestivalil šokeerivad ja hämmastavad lood inimeste igapäevaelust

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raimo Jõerandi ja Kiur Aarma dokumentaalfilm ”Rodeo”.
Raimo Jõerandi ja Kiur Aarma dokumentaalfilm ”Rodeo”. Foto: Kaader filmist/Pärnu filmifestival

MTÜ Rabarebased korraldab viiendat aastat dokumentaalfilmifestivali Tõrva Dokfest. 11.-14. oktoobrini linastub kinos Koit rekordarv filme - 14 filmi. Filmidele järgnevad arutelud filmitegijatega. 

Tõrva Dokfest peab oma viiendat sünnipäeva ja sellel puhul on programmis rekordarv filme - 14 dokumentaali. Sel aastal on au sees Eesti, linastub üheksa Eesti dokumentaalfilmi. Välismaiste filmide valik on varasemalt olnud esindatud mainekatel festivalidel Docpoint ja IDFA. 11. oktoobril toimub laste- ja noortepäev ning põhiprogramm saab alguse 12. oktoober kell 18:00 filmiga «Rodeo», kohale tuleb ka filmi režissöör Raimo Jõerand.

Festivali kunstiline juht Marianna Kaat: «Tavaliselt on teised inimesed ja nende lood meile inspiratsiooniks. Sel aastal tahame ka meie inspireerida ja üllatada, seetõttu on Dokfesti programm suunatud hämmastavate inimeste lugude jutustamisele läbi filmi. Ekraanil olevad lood on ausad ja siirad.»

«Programmi koostades pidasime silmas, et pakukisme filmielamust kõikidele huvilistele kooliõpilastest eakateni. Dokfesti programmis on lood inimestest, kes tegutsevad erinevates  eluvaldkondades - muusika, meditsiin, usk, seksuaalharidus, primatoloogia, kunst ja palju muud.» kinnitab festivali programmijuht Mai Kroonmäe.

Tutvu festivali ajakava ja programmiga: http://dokfest.ee/2018_programm/

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles