Tänasest jõudis müügile uus raamatusari

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
MIhkel Mutt
MIhkel Mutt Foto: Erlend Štaub

Tänasest jõudis müügile uue raamatusarja EESTI NOVELL esimene köide «Eesti Novell 2018».  Sari hakkab ilmuma kord aastas ja sisaldab valikut eelmise aasta parimatest eesti novellidest

Otse loomulikult on raamatus sees Tuglase novelliauhinnaga pärjatud lood, aga häid novelle kirjutatakse igal aastal kaugelt rohkem kui kaks. Lühiproosa on täis krutskeid ja üllatusi, sageli künnab ta uudismaal, kus keegi pole veel käinud. See teeb novellist põneva ning novaatorliku žanri, mis sobib eriti hästi neile lugejatele, kes tahaksid lugeda midagi tviidist pikemat, ent romaanist lühemat. Aga et ajalugu oleks võrdluseks silma ees, on kogus uudisjuttude kõrval ka üks sajanditagune üllitis, seekord maestro Friedebert Tuglase enda sulest. Kokku on esimeses köites 15 novelli, muuhulgas sellistelt autoritelt nagu Andrus Kivirähk, Mihkel Mutt, Lilli Luuk, Meelis Friedenthal, Mudlum, Janar Ala, Jüri Kolk, Mari-Liis Müürsepp jt. Autorite hulgas leidub vanade ja tuttavate kõrval ka hulk uusi ja põnevaid tegijaid.

Uus raamatusari «Eesti Novell» on mõeldud kingitusena kõigile kirjandussõpradele meie vabariigi 100-ndaks sünnipäevaks. Raamatusarja annab välja MTÜ «Eesti Jutt». 

MTÜ «Eesti Jutt» asutaja Armin Kõomägi: «Tavaliselt ei pälvi ükski väga hea novell võrdset tähelepanu väga hea romaaniga. Kui romaan seisab kõigile nähtavana eraldi, siis novell on selline seltskondlikum žanr. Teda võib kohata kas mõnes jutukogus või ajakirjas, isegi ajalehes või internetis. Nii et juba ainuüksi see on piisav põhjus, et lugejat veidi aidata ning kõige huvipakkuvam igal aastal ühtede kaante vahele korjata.»

EN18 on koostanud Armin Kõomägi, Made Luiga, Kajar Pruul, Maia Tammjärv. Sarja kujundas hinnatud raamatukunstnik Asko Künnap.

Esitlused homme, 5. oktoobril kell 18 Kirjanike Maja musta laega saalis ja 11. oktoobril kell 18 Viru Rahva Raamatus. Esitlustel vestleb autorite ja koostajatega Mart Juur.

«Eesti Novell 2018» esimeses köites on 15 novelli, muuhulgas sellistelt autoritelt nagu Andrus Kivirähk, Mihkel Mutt, Lilli Luuk, Meelis Friedenthal, Mudlum, Janar Ala, Jüri Kolk, Mari-Liis Müürsepp.
«Eesti Novell 2018» esimeses köites on 15 novelli, muuhulgas sellistelt autoritelt nagu Andrus Kivirähk, Mihkel Mutt, Lilli Luuk, Meelis Friedenthal, Mudlum, Janar Ala, Jüri Kolk, Mari-Liis Müürsepp. Foto: Raamat
Tagasi üles