K, 7.06.2023

Anna Hintsi lühifilm «Jää» võidab festivalidel auhindu

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Anna Hintsi lühifilmis «Jää» mängib Mait Malmsten.
Anna Hintsi lühifilmis «Jää» mängib Mait Malmsten. Foto: Kaader filmist

Eesti Filmi- ja Teleauhindade galal 2018 parimaks lühifilmiks tunnistatud Anna Hintsi film «Jää» on praeguseks hetkeks osalenud juba 71 rahvusvahelise filmifestivali võistlusprogrammis ning on võitnud 11 auhinda.

Nende seas kriitikute auhind Belgia filmifestivalilt «Les Enfants Terribles», auhind parima operaatoritöö eest Norra ja Rumeenia filmifestivalidelt, parima lühifilmi ja helikujunduse auhind Itaalia festivalilt Dieciminut Film Festival ning parima lühifilmi auhind Argentiinast, Indiast ja Kanada festivalilt Redline International Film Festival.

«Jää» näitamisõiguse ostis ära  Prantsuse televisiooni France 3 kanal «Libre court» programm, mis on mõeldud just lühifilmidele. Film on on valitud ka  esmakordselt New Yorgis toimuvale Balti filmifestivalile, mis toimub 18.-21. oktoobrini Skandinaavia majas.

Eesti publik saab Anna Hintsi lühifilmi näha juba novembri alguses, mil kinodesse jõuab lühifilmide kogumik «Värske veri».

«Jää» räägib loo sellest, kui oluline on öelda «ma armastan sind», kui selleks on veel võimalus. Harri (Mait Malmsten) on ohvitser, kes peale lahutust näeb oma 10-aastast poega (Aksel Ojari) ainult koolivaheaegadel. Et kaotatud aega tagasi teha, otsustab Harri külastada pojaga saart, kus ta lapsepõlves tihti oma isaga aega veetis. Harri jääb viimasest praamist maha, kuid otsustab last mitte kurvastada ning sõita saarele üle kohaliku jäätee. Mees, kes on harjunud kõike kontrollima, seisab vastamisi jõududega, mida ta kontrollida ei suuda.

Filmi stsenaristid on Anna Hints ja Greta Varts, režissöör Anna Hints, operaator Tõnis Tuuga, kunstnikud Matis Mäesalu ja Anneli Arusaar, monteerija Marion Koppel, helilooja Romain Trouillet, helirežii Rémi Durel ja Julie Tribout.

Režissöör Anna Hints on õppinud Tartu Ülikoolis kirjandust ja rahvaluulet ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat. 2013. aastal lõpetas ta Balti Filmi- ja Meediakooli režissööri erialal. Tema tudengifilm «Vaba maa» tõi talle Kaljo Kiisa nimelise Noore Filmitegija auhinna ja võitis Grand Prix PÖFFi lühifilmide festivalil Sleepwalkers. Anna on olnud aktiivne kaasaegses kunstis, teinud videointervjuusid mäluprojektile «Kogu Me Lugu». Anna on laulja Eesti-India ansamblis Naad Võim ja eesti elektroonilise muusika naistrios Eeter, kelle muusika kõlab ka Joosep Matjuse vastvalminud loodusfilmis «Tuulte tahutud maa».

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles