Soome tippakordionist esineb Eestis

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maria Kalaniemi
Maria Kalaniemi Foto: Elina Brotheus

19. oktoobril kell 19 korraldab Reval Folk koostöös MTÜ-ga Fenno Ugria erikontserdi Hõimupäevade raames, mil publiku ette astub Soome üks juhtivaid kaasaegseid akordioniste ja rahvusvaheliselt tunnustatud muusikuid Maria Kalaniemi.

Mariaga mängib kontserdil hetke koos ka tema kauaaegne õpilane ning praegune kolleeg, Eesti üks edukamaid akordioniste maailmas Tuulikki Bartosik. Teiseks peaesinejaks on legendaarne Mordva meestelaulu traditsiooni hoidev vokaalansambel Toorama, kes käis viimati Eestis 6 aastat tagasi. Peale kontserti toimub laulutuba Jaan Sarvega, kes on Tallinnas elav seto juurtega pilli- ja laulumees.

Õhtu on pühendatud hõimuseostele eestlaste ja sugulasrahvaste vahel. Läbi pärimuse ja helikeele astuvad minevik ja tänapäev omavahel dialoogi, nagu ühe ja sama (hõimluse) vöö erinevad mustrid.

«Me küsime iseendalt ja kõigilt pealinna inimestelt, kes me oleme, kust me tuleme ja mis ühendab meid meie hõimurahvastega, et ei ununeks ära, kus on meie juured,» sõnas

kontserdisarja korraldaja Kadri Allikmäe. «Oleme tänulikud Fenno-Ugriale, et taolise kaliibriga esinejad tänu Hõimupäevadele Tallinnasse jõuavad.»

«Mul on siiralt heameel, kui noor ja entusiastlik rühm inimesi on algatanud professionaalse sarja Reval Folk erinevate rahvaste pärimusmuusika tutvustamiseks, mis on juba teisel aastal kujunenud väga menukaks.  Sarjal on potentsiaali kasvada esialgsest suuremaks ja muutuda heaks eeskujuks, toeks ja ehk ka raamiks teistele Tallinnas toimuvatele folkloorisündmustele,» sõnas Hõimupäevade peakorraldaja Kadi Rautalainen MTÜ-st Fenno-Ugria Asutus.

Kontsert toimub Tallinna legendaarses pärimuskontsertide pesas Vanalinna Muusikamajas. Uksed ja kohvik avanevad juba kell 18. Kohapeal on avatud juhendatud tegevustega lastetuba, et ka väikeste lastega vanemad saaksid sügis-talvisel ajal kodudest välja.

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul. 19. oktoobri kontsert kuulub 2018. aasta Hõimupäevade programmi.

Kontserdi toimumist toetavad Tallinna Kultuuriamet, MTO Fenno-Ugria Asutus, Soome Instituut, Tallink ja Hotell St. Barbara.

Esinejate kohta on lähemalt võimalik lugeda siin: www.revalfolk.ee/kontserdid/hoimupaevad/

Tagasi üles