Ivo Eensalu viis Katrin Karisma ja Tõnu Kilgase kokku

Lavastuses «Hotell California» säravad kauaaegsed lavapartnerid Katrin Karisma ja Tõnu Kilgas.

FOTO: Erakogu

Komöödiateatris esietendub 26. oktoobril Ivo Eensalu lavastus «Hotell California», kus mängivad Katrin Karisma ja Tõnu Kilgas. Esietendus toimub Vastemõisa Rahvamajas, kuid Neil Simoni lugu mängitakse üle Eesti.

Omal ajal Vanalinnastuudios mängisid «Hotell Californiat» eksabikaasad Ita Ever ja Eino Baskin. Ja nii üllatav kui see ka poleks, saab nüüdki laval jälle kokku endine paar Katrin Karisma ja Tõnu Kilgas, kes kindlasti on jäänud sama glamuurseks nagu varemgi.

Ameeriklane Neil Simon on üks populaarsemaid komöödiakirjanikke kogu maailmas. Eestis tuntakse teda eelkõige «Päikesepoiste» autorina, kus särasid Jüri Järvet ja Aarne Üksküla. Simoni teoseid on mänginud kõik meie kutselised teatrid ja lavale on jõudnud lausa mitukümmend tema näidendit. Paremiku hulka kuulub ka «Hotell California», mis koosneb kahest lühikomöödiast. Mõlema tegevus leiab aset samas hotellitoas, kuhu saabuvad erinevad abielupaarid ja nii saavad näitlejad mitut erinevat rolli mängida. Vaimukas dialoog ja naljakad situatsioonid on alati Simoni firmamärgiks olnud, nii ka seekord. 

Näidendi on tõlkinud Hannes Villemson, lavastuse kunstnikuks on Riina Andresen ja grimeerija Hille Leiten.

Tagasi üles