«Ahto. Unistuste jaht» lõikas Kanadas loorbereid

"Ahto. Unistuste jaht"

FOTO: Erakogu

23. oktoobril lõppes Torontos viis päeva kestnud EstDocs dokumentaalfilmide festival. Viimase linastusõhtu lõpuks tegi žürii teatavaks auhindade saajad. Žürii koosnes kolmest liikmest: André Bennett (Kanada), Martin Männik (Eesti), ja Liina Särkinen (Eesti).

Esikoha sai 9 aastat valminud film «Ahto. Unistuste jaht», mille režissööriks on Jaanis Valk. Kohal auhinda vastu võtmas oli Valk ja produtsent Erik Norkroos. Nii film «Geislingen» (režissöör Helga Merits) kui ka film «Rodeo: unistus tõotatud maast» (režissöörid Raimo Jõerand ja Kiur Aarmaa) pälvisid Honorable Mention auhinnad. Publiku poolt hinnati parimaks filmi «Rodeo: unistus tõotatud maast».

EstDocs raames toimus ka kuni seitsmeminutiliste lühifilmide konkurss. Professionaalsete filmitegijate lühifilme hindas žürii kooseisus Katriina Isberg (Kanada), Ariadna Ochrymovych (Kanada) ja Riho Västrik (Eesti). Võitjaks määrati Vishal Vittali film «Above» Eesti Rahvusmuuseumist.  Amatöörfilmide võitja otsustas konkursi sponsor Tartu College, võitjaks osutus Maarja Lõhmuse ja Marina Koreshkova «Narva 2018: The National Debt». Publiku lemmikuks valiti vaatajate poolt Kalli Paakspuu film «Awakening – as told by Roman Toi».

EstDocs dokumentaalfilmifestivali juhi Kristi Doughty sõnul on ta eriti rahul selleaastase Eesti 100 juubelikavaga. See aasta sai kavasse lisatud filme nii Lätist kui Leedust, kes samuti pühitsevad oma 100. aasta juubelit. «EstDocs filmifestival kogub jätkuvalt populaarsust ja külastajaid ka väljaspool Toronto eesti kogukonda,» ütleb Doughty. «Sel aastal näidati enamuse filme mainekas Hot Docs Ted Rogers Cinema kinosaalis, kus käib rohkesti filme vaatamas kohalik publik».

Eestist olid Torontos kohal tuntud filmitegelased Marje Tõemäe (selle aasta EstDocsi moderaator); Riho Västrik (lühifilmi konkursi professionaalfilmide žürii liige); Martin Männik ja Liina Särkinen (festivali peažürii liikmed); režissöörid  Rainer Sarnet ja Jaanis Valk ning produtsent Erik Norkroos, kellel filmid olid EstDocsil linastamisel.

Eestist olid samuti kohal SALT restorani juht Tiina Truemann ja kokk Vladimir Proskurnin, kes esindasid eestimaist fusion kulinaariat festivali poolt korraldatud  hommikusöögi üritustel koos filmirežissööridega. EstDocs kava raames pakub SALT restoran õhtueinet veel pop-up restorani üritusel sel reedel, 26. oktoobril Kanadas. Selle õhtu kava rikastab Eesti kunstnik Peeter Laurits oma loominguga ja Form Contemporary Dance Theatre esineb tantsuga Trad.Attack! muusikale.

Lisainformatsioon EstDocs filmifestivali ja täiskava kohta on saadaval veebiaadressil www.estdocs.com.

Tagasi üles